Higienos įpročių laikymasis tarp mokinių ir studentų


Higienos įpročių laikymasis tarp mokynių ir studentų. Naudotos literatūros sąrašas.


Žmonių, o visų pirma vaikų sveikata daug ką pasako apie socialinę-ekonominę vienos ar kitos šalies būklę. Šiuo metu visur nuolat didėja sveikatos reikšmė(5). Efektyvių profilaktikos ir gydymo priemonių kūrimas augančiai kartai - viena iš svarbiausių jaunimo higienos užduočių(5). Nepatenkinamos higienos sąlygos, dienos ritmo nesilaikymas, mažas fizinis aktyvumas ir mitybos režimo pažeidimas turi neigiamą įtaką jaunam žmogaus organizmui(1).

Mokyklinio amžiaus vaikų sveikata yra ypač svarbi, todėl kad šiuo laikotarpiu auga žmogus ir formuojasi asmenybė(1). Labai didelę įtaka augančiam organizmui turi subalansuota mityba. Todėl buvo atliktas tyrimas nustatyti Rusijos mokyklų mitybos būklę, bei jos įtaką mokinių sveikatai(3). Tyrime dalyvavo A. M. Ermalovo kadetų mokykla, kurioje yra naudojamos naujos technologijos maisto gaminimui ir mokykla-licėjus nr.5, kurioje yra naudojama tradicinė virtuvės technika, katilai ir t.t. Tyrimui buvo atrinkta 150 mokinių 11-14 metų iš kiekvienos mokyklos. Mokiniai gaudavo pusryčius ir pietus 12 dienų per rudens-žiemos ir pavasario-vasaros periodą. Tyrimų rezultatai parodė, kad naudodami naujas technologijas maistui gaminti, rekomenduojamas kiekis baltymų, riebalų ir angliavandenių išsisaugo, o energetinė vertė atitinka normas šiai amžiaus grupei.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1057 žodžiai)
  • Universitetas
  • Božena
  • Higienos įpročių laikymasis tarp mokinių ir studentų
    10 - 1 balsai (-ų)
Higienos įpročių laikymasis tarp mokinių ir studentų. (2017 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/higienos-iprociu-laikymasis-tarp-mokiniu-ir-studentu.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 25 d. 08:44
×
144 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo