Higienos ir aplinkos medicinos sąvokos


Higienos ir aplinkos medicinos sąvokos. Profilaktika.  Pagal atliktus tyrimus, kuriuos paskelbė PASAULINĖ SVEIKATOS ORGANIZACIJA, kad žmogaus sveikata priklauso. Aplinkos medicina tampriai susijusi su medicinos ir kitais mokslais. PROFILAKTIKA – tai valstybinių, visuomeninių ir privačių priemonių visuma. Jos yra. MEDICININĖ profilaktika skirstoma į. Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba. Opioms Respublikos higienos problemoms spręsti įkurti. Higienistai nustato. Uždaviniai. Tarybos funkcijos. Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos uždaviniai.

Higiena yra profilaktinė medicina, formuojanti valstybės gyventojų sveikatos politiką, strategiją ir taktiką, paruošianti ir per atitinkamas valstybės struktūras įgyvendinanti visuomenės sveikatos priemones. Skiriama profilaktika.

1. TECHNINIO pobūdžio priemonėmis – įstatymais, higieninėmis-techninėmis normomis, valstybiniais standartais - siekiama, kad visa, kas mūsų šalyje projektuojama, statoma, gaminama ar importuojama iš kitur, nesudarytų pavojaus žmogaus sveikatai. Už tai atsako ir kontroliuoja valstybinės kontrolės institucijos ir Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba (VVSPT).

2. ORGANIZACINĖMIS priemonėmis reglamentuojama valstybinių ir privačių įmonių, akcinių bendrovių, gydymo ir profilaktikos įstaigų, dirbančiųjų statybose ir žemės ūkyje, taip pat moksleivių ir studentų sveikatos apsauga. Atsako – minėtų įstaigų vadovai.

Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba, kuri vykdo įspėjamąją higieninę įvairių objektų priežiūrą, atlieka ekspertizę, atlieka einamąją higieninę priežiūrą.

KŪNO KULTŪROS PROPAGAVIMAS – kuris apima priemones bei renginius, skirtus gyventojų sveikatai ir fiziniam pajėgumui gerinti bei tobulinti. PSICHINĖ PROFILAKTIKA – tai darbo organizavimo ir relaksacijos priemonės, skirtos psichologiniam, higieniniam mikroklimatui kolektyve sudaryti, psichinei sveikatai tausoti ir gerinti.

Argumentuoti aplinkos vaidmenį, fiziniam vystymuisi, darbingumui bei sergamumui higienos mokslas ir praktika naudoja įvairius tyrimus: Epidemiologiniai tyrimai – nustatant gyventojų sergamumą konkrečiomis ligomis. Fizikiniai metodai – nustatomas triukšmo, vibracijos, elektromagnetinių laukų, jonizuoj. radiacijos lygis, meterologinės sąlygos. Cheminiais metodais – nustatoma oro, dirvožemio, vandens, darbo zonos oro, maisto produktų tarša kenksmingomis cheminėmis medžiagomis. Biologiniais metodais – nustatoma aplinkos tarša mikroorganizmais, virusais, kirminų kiaušinėliais, alergijų r-jų intensyvumas.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 110 KB
  • 2014 m.
  • 22 puslapiai (956 žodžiai)
  • Arnoldas
  • Higienos ir aplinkos medicinos sąvokos
    10 - 3 balsai (-ų)
Higienos ir aplinkos medicinos sąvokos. (2014 m. Lapkričio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/higienos-ir-aplinkos-medicinos-savokos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 12:41
×