Higienos normos


Bendros darbo higienos taisyklės. Sanitarinių priemonių normos. Namo apsvietimo higienos normos. Darbo poilsio higiena referatas. Referatas patalpu higiena. Higienos darbo apsvietimas. Higienos reikalavimai darbo vietoje referatas. Buities sanitarinių ir higienos patalpų įrengimo reikalavimai. Higienos normu laikymosi imoneje reiksme. Referatas-higienos įgūdžių laikymasis.

Darbo higienos reikalavimai ir analizė. Įvadas. Natūralus ir dirbtinis darbo vietų apšvietimas. Taikymo sritis. Bendrieji higienos reikalavimai. Darbas su videoterminalais. Taikymo sritis. Įsipareigojimai darbdaviui. Darbo ir poilsio režimas. Išankstiniai ir periodiški darbuotojų sveikatos tikrinimai. Videoterminalo įrenginiai. Darbo aplinka. Kenkėjų kontrolė. Higienos normos ir taisyklės. Taikymo sritis. Bendrosios nuostatos. Graužikų kontrolės (deratizacijos) bendrosios nuostatos. Vabzdžių kontrolės (dezinsekcijos) bendrosios nuostatos ir pagrindiniai reikalavimai. Pirmoji pagalba apsinuodijus kenkėjų naikinimo preparatais. Buities, sanitarinių ir higienos patalpų įrengimo reikalavimai. Bendrosios nuostatos. Patalpų įrengimo reikalavimai. Poilsio patalpos. Persirengimo, drabužių, avalynės ir asmeninių apsaugos priemonių laikymo patalpos arba vietos. Prausyklos, dušai, tualetai. Darbo medicinos punkto patalpos. Maitinimo patalpos. Geriamojo vandens įrenginiai. Išvados. Naudota literatūra.

Mūsų darbo higieną įtakoja labai daug veiksnių, kai kurie iš jų yra kenksmingi mūsų sveikatai. Darbo aplinka nėra išimtis. Kiekvieno iš mūsų darbo aplinkoje yra kenksmingų faktorių, kurie neigiamai veikia sveikatą. Pavojingiausi aplinkos šaltiniai, kurie sukelia svarbiausius pakenkimus darbe ir darbuotojų sveikatoje yra darbas su videoterminalais, darbo vietų apšvietimas, sanitarinė higiena ir kenkėjų keliamas pavojus bei temperatūros svyravimai.

Norint apsisaugoti nuo darbo vietoje esančių kenksmingų faktorių, būtina naudoti apsaugos priemones. Tik naudojant jas yra bent šiek tiek apsaugoma sveikata.

Taip pat norint apsaugoti sveikatą būtina modernizuoti darbo priemones, žinoti higienos reikalavimus ir jų laikymosi taisykles, kad mažiau reikėtų rankinio darbo pavojingoje aplinkoje.

  • Microsoft Word 34 KB
  • 2013 m.
  • 19 puslapių (3887 žodžiai)
  • Kolegija
  • Erika
  • Higienos normos
    10 - 1 balsai (-ų)
Higienos normos. (2013 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/higienos-normos.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 13 d. 14:03
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo