Higienos reikalavimai vandens šaltiniams ir geriamajam vandeniui


Įvadas.Vandens šaltiniai ir jų rūšis. Kritulių vanduo. Požeminiai vandenys. Paviršiniai vandenys.Kuršių marios.Baltijos jūra.Geriamasis vanduo. Higienos reikalavimai. Geriamojo vandens higienos reikalavimai. Geriamojo vandens problemos. Vandens valymo būdai.Ne higieniško vandens sukeltos ligos.Vandens profilaktika ir patarimai.Išvados.Literatūra.Priedai.

1.Vandens šaltiniai skirstomi į : kritulių vandenį, požeminius vandenis (dirvožemio, arteziniai, poversminiai ir gruntiniai vandenys) , paviršiniai vandenys ( Kuršių marios, Baltijos jūra ).

2.Labai svarbu rūpintis geriamojo vandens higiena, kad jis būtų skaidrus, be kvapo, drumzlių ir nuosėdų. Kad jame nebūtų cheminių ir sveikatai kenksmingų medžiagų bei ligas sukeliančių mikroorganizmų ir virusų. Būtina rūpintis, kad į vandens šaltinius nebūtų nukreiptos buitinės ir pramoninės nuotekos, organinės ir mineralinės trąšos iš žemės ūkio laukų, srutos ir gyvulininkystės objektų ir kt., nes tokį užterštą vandenį gerti labai pavojinga.

3.Jei neprižiūrėsime savo vandens šaltinių ir gersime higieniškai nešvarų vandenį, galima užsikrėsti sunkiomis ligomis, tokiomis kaip cholera, hepatitai A, diarėja ir kitomis ligomis.

4.Atkreipti dėmesį, ar nėra pakitusi vandens spalva, skonis, kvapas. Naudoti virintą vandenį.

  • Sveikata Referatas
  • Microsoft Word 3908 KB
  • 2013 m.
  • 18 puslapių (3633 žodžiai)
  • Kolegija
  • Higienos reikalavimai vandens šaltiniams ir geriamajam vandeniui
    10 - 3 balsai (-ų)
Higienos reikalavimai vandens šaltiniams ir geriamajam vandeniui. (2013 m. Birželio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/higienos-reikalavimai-vandens-saltiniams-ir-geriamajam-vandeniui.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 18:01
×