Hiperaktyvus vaikas, Hiperkineziniai sutrikimai: samprata, diagnostika, gydymas


Įvadas. Hiperkineziniai sutrikimai pagal Tarptautinės statistinės ligų ir sveikatos problemų TLK-10 klasifikacijos skyrius F90 F. Hiperaktyvumo samprata. Hiperkineziniai sutrikimai (angl. Pagal TLK-10 klasifikaciją. Pagrindinės hiperaktyvumo sutrikimo priežastys yra šios. Daugelis autorių išskiria panašius hiperaktyvių vaikų elgesio požymius. Diagnostika. Hiperaktyvumo sutrikimo diagnostika ir gydymas yra kompleksiniai. Pagrindiniai kriterijai, leidžiantys diagnozuoti hiperaktyvumo sutrikimą. Gydymas. HS gydymas turi. Dėmesio trūkumas, impulsyvumas ir hiperaktyvumas gali būti gydomi medikamentais. Medikamentinis gydymas skiriamas. Nemedikamentinis gydymas Nors medikamentai ir labai efektyviai panaikina daugelį impulsyvumo ir hiperaktyvumo simptomų. Gydymo efektyvumas turi būti reguliariai (kas 3 mėnesiai) įvertinamas remiantis informacija iš tėvų. Ugdymas. Užtikrinti efektyvų hiperaktyvumo sindromo gydymą gali multimodalus požiūris į patį sutrikimą ir jo gydymą. Hiperaktyviam vaikui tėvai gali padėti nuosekliai auklėdami. Hiperaktyviems vaikams patartina taikyti komandinius žaidimus. Strategijos vaiko hiperaktyvumui mažinti Kuo rečiau duoti šaltų gėrimų ir vengti maisto su konservantais. Dažnai daroma klaida, kai pamoką trukdantis vaikas sodinamas į paskutinį suolą. Vaikų sveikatos priežiūros specialistai turėtų suteikti tėvams ir mokytojams mokslinės ir praktinės informacijos. Pasak T. Ramanauskienės (2009), priešingas ydingas ratas susidaro. Išvados. Hiperaktyvumo sutrikimą turintiems vaikams impulsyvumas. Pagelbėti hiperaktyviam vaikui gali tiek tėvai. Labai svarbu pradėti.


Įvadas 3 Hiperaktyvumo samprata 4-7 Diagnostika 7-8 Gydymas 8-10 Hiperaktyvaus vaiko ugdymas 10-13 Išvados 14 Literatūra 15-16.

Pagrindiniai kriterijai, leidžiantys diagnozuoti hiperaktyvumo sutrikimą, yra šie: (Robert, 2008). vienu metu pasireiškiantys nedėmesingumas, impulsyvumas ir hiperaktyvumas. simptomai prasideda iki 7-erių metų amžiaus ir trunka mažiausiai 6 mėnesius. sutrikimas pasireiškia dviejose aplinkose arba daugiau (namai, mokykla / darželis ir kt.). nėra manijos, depresijos, nerimo sutrikimų, vidutinio protinio atsilikimo (IQ < 50b).

Hiperaktyviems vaikams patartina taikyti komandinius žaidimus. Užduočiai įveikti treneris turėtų taikyti relaksacijos ir nusiraminimo pratimus ir žaidimus. Atkreipkite dėmesį į vaiką, kai būna ramus, gražiai žaidžia. Būtinai už tai pagirkite. Hiperaktyviems vaikams naudinga sudaryti dienotvarkę. Mokykloje hiperaktyvūs vaikai kelia sunkumų mokytojams. Taip išskiriamam vaikui dažnai kyla ne tik emocinių sunkumų – jam sunkiau sekasi mokytis, nes jis būna irzlus ir piktas. Tačiau jokiu būdu mokytojai neturėtų hiperaktyvių vaikų išskirti iš kitų. Hiperaktyvumą galima išnaudoti kūrybiškai ir įdomiai veiklai. Trumpi fiziniai pratimai pamokų metu naudingi visiems vaikams.

Dažnai daroma klaida, kai pamoką trukdantis vaikas sodinamas į paskutinį suolą. Hiperaktyviam vaikui geriausia sėdėti pirmame suole, kad jis nebūtų paliktas, užmirštas. Jeigu vaikas už savo aktyvumą jaus moralinį spaudimą mokykloje ir namuose, jo elgesys gali sukelti didelių problemų.

  • MS PowerPoint 577 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (1288 žodžiai)
  • Kolegija
  • Indrė
  • Hiperaktyvus vaikas, Hiperkineziniai sutrikimai: samprata, diagnostika, gydymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Hiperaktyvus vaikas, Hiperkineziniai sutrikimai: samprata, diagnostika, gydymas. (2019 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/hiperaktyvus-vaikas-hiperkineziniai-sutrikimai-samprata-diagnostika-gydymas.html Peržiūrėta 2019 m. Rugpjūčio 19 d. 00:21
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema