Hiperaktyvus vaikas referatas


Referatas- ,,hiperaktyvus vaikas’’. Specialioji ir šeimos pedagogika. Įvadas. Hiperaktyvumas. Požymiai, priežastys. Hiperaktyvus vaikas ir mokykla. Išvados. Naudota literatūra.


Gana dažnai girdime - hiperaktyvus vaikas. Kaip tai suprasti? Dažniausiai sveikas, laimingas vaikas yra pilnas energijos. Bet kaip atskirti, kada tai normalus, o kada patologiškas aktyvumas? Deja, atskirti hiperaktyvų vaiką nuo tiesiog aktyvaus vaiko gana sunku. Aktyvumas turi skirtingas išraiškas ir nebūtinai visi jo simptomai pasireiškia. Nėra sukurta specifinių testų atskirti hiperaktyvumui, todėl dažniausiai jis nustatomas remiantis vaikų elgesiu.

destruktyvūs santykiai su pedagogais, tėvais, kitais artimais žmonėmis. Tai gali skatinti netinkamą elgesį ir patologinį elgesio formavimąsi. Kadangi šis sutrikimas gali progresuoti ir tęstis vėlesniame amžiuje, sukeldamas psichologines, socialines, sveikatos problemas, labai svarbu kuo anksčiau įvertinti

Pastaruoju metu vis daugėja hiperkinezinį sutrikimą turinčių (hiperaktyvių) vaikų. Jie sudaro 10 proc. visų vaikų, turinčių emocijų ir Hiperaktyvus vaikas neįstengia susikaupti, negali baigti nė vieno pradėto darbelio, nuolat juda, krata, nereaguoja į aplinkinių įspėjimus, yra labai triukšmingas, nenustygsta vietoje, išsiblaškęs, pameta daiktus; dažnai nejaučia pavojaus: nebijo aukščio, neapsidairęs bėga per gatvę. Vaikas gali būti tikras šnekutis, bet nemoka ramiai klausyti, ką sako kiti - neišklausęs klausimo, skuba atsakyti. Vaikui sunku nusėdėti vietoje, jis griebia įvairius daiktus, atidarinėja stalčius, laipioja ant kėdžių ir dažnai būna dirglus, greitai supyksta. Pradėjęs lankyti mokyklą, vaikas nepajėgia laikytis nustatytos tvarkos, kontroliuoti savo elgesio. Per pamokas susikaupia tik tada, kai veikla labai įdomi.

Hiperaktyvumas laikytinas vienu charakterio pabrėžtinų bruožų. Psichologijos žodyne (1993) hiperaktyvumas apibūdinamas kaip emociškai sutrikusių, protiškai atsilikusių arba turinčių centrinės nervų sistemos pažeidimų vaikų padidėjęs judrumas, neramumas. Daugelis mokslininkų mano, jog hiperaktyvumą reikėtų aiškinti kaip centrinės nervų sistemos ligą, dažniausiai atsirandančią natūralaus gimdymo metu. Kūdikiui einant gimdymo kanalais, pažeidžiamos smegenys. Ligą gali sukelti ir kitos priežastys, pvz., ankstyvoje vaikystėje patirtos traumos.

Pasak U. Mielke (1997), hiperaktyvumą gali nulemti auklėjimas šeimoje, jis gali atsirasti dėl vaiko ypatybių. Pastarąsias sąlygoja ankstyvoje vaikystėje atsiradę nedideli smegenų funkcijos sutrikimai dėl:

• išankstinio arba užsitęsusio (su deguonies stoka) gimdymo;

• infekcijų, mitybos sutrikimų, susižeidimų kūdikystėje ir ankstyvoje vaikystėje;

• užsitęsusių konfliktų motinos nėštumo metu

T. Ramanauskienė (2008) teigia, kad vaiko asmenyje glūdinčios hiperaktyvumo priežastys gali atsirasti ir dėl netinkamos mitybos. Pasitaiko alerginių reakcijų į tam tikrus maisto produktus, juose esančius konservantus. Daugelis maisto produktų, kaip antai pramoninis cukrus, sunaikina svarbias organizmo bakterijas ir silpnina gynybinę funkciją. Tokie sutrikimai tampa svarbiais per didelio aktyvumo veiksniais.

Vaikai su hiperkineziniu sutrikimu nuo mažens irzlūs, blogai miega, būdingi pilvo skausmai, alergija maistui. Tik pradėję vaikščioti, jie bėgioja “lyg užsukti”.

  • Sveikata Referatas
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (2660 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ieva
  • Hiperaktyvus vaikas referatas
    10 - 8 balsai (-ų)
Hiperaktyvus vaikas referatas. (2016 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/hiperaktyvus-vaikas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 08:28
×