Hiperinfliacija Priežastys, pasekmės, antiinfliacinės priemonės


Hiperinfliacija priežastys, pasekmės ir antiinfliacinės priemonės. Kas tai? Pasaulinis infliacijos lygis. Infliacijos rūšys. Atsiradimo priežastys. Hiperinfliacijos pasekmės. Hiperinfliacijos pavyzdžiai. Infliacija Lietuvoje (2012-2014). Infliacija – gerai ar blogai? Infliacija naudinga. Infliacija žalinga. Antiinfliacinės priemonės. Išvados. Informacijos šaltiniai.


Šliaužiančioji (saikingoji, slenkančioji, lėtoji) – kainos kyla lėtai, bet nuolat. Per metus siekia apie 1-3 proc. Šuoliuojančioji - pasižyminti didele ir permaininga kainų didėjimo samprata, t.y. kainos kyla staigiai ir šuoliškai. Infliacija siekia 25-30 proc. Hiperinfliacija – pasižymi ypač smarkiu kainų padidėjimu, infliacija viršija 50 proc. per mėnesį., Prekės gali pabrangti po kelis kartus per dieną.

Bendrosios pasiūlos arba kaštų infliacija -bendrosios pasiūlos (AS) sumažėjimas, t.y. didėjant kainoms, didėja ir pinigų pasiūla, o tai verčia pinigus nuvertėti.

Galimas kainų kilimas ( kai kurie prekeiviai naudojasi susidariusia situacija ir užkelia kainas aukščiau, nei jos turėtų būti net ir esant didelei infliacijai). Esant hiperinfliacijai ar tiesiog didelei infliacijai žmonės gali atsisakyti savo nacionalinės valiutos ir naudotis kitų valstybių pinigais.

Zimbabvė: 2007 kovas – 2008 lapkritisDienos infliacijos lygis: 98 proc.Kainos dvigubai išaugo kas: 25 val.

ARGENTINA (1975-1991) Infliacijos rodiklis 1990 m. 197%. Šiuo metu Argentinos ekonomika laikoma viena iš stipriausių Pietų Amerikos žemyne, infliacijos rodiklis 2012 m. buvo 25%.

Galintiems greitai didinti savo pajamas. Skolininkams. Infliacijos metu paėmus paskolą, pinigus reikės grąžinti tada, kai jų norma bus sumažėjusi. Valstybei. Jeigu fizinių asmenų pajamos apmokestinamos pagal progresinę sistemą, tai didėjant pajamoms, didėja ir mokesčio tarifas.

  • Ekonomika Skaidrės
  • MS PowerPoint 3234 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (604 žodžiai)
  • Juste
  • Hiperinfliacija Priežastys, pasekmės, antiinfliacinės priemonės
    10 - 10 balsai (-ų)
Hiperinfliacija Priežastys, pasekmės, antiinfliacinės priemonės. (2016 m. Vasario 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/hiperinfliacija-priezastys-pasekmes-antiinfliacines-priemones.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 10:16
×