Hiperteksto ir įvairialypės terpės samprata


Hiperteksto bruozai. Hiperteksto pavyzdziai. Hipertekstas. Hipertekstas pavyzdziai. Ivairialypės informacijos tekstai. Hiperteksto dokumentu pavyzdžiai. Įvairialypės terpės sistema. Įvairialypė terminas. Hipertekstines. Kompiuteris su įvairialype terpe.

Atsiradus galimybei apdoroti kompiuteriu tekstinę informaciją pasikeitė tradicinio teksto struktūra. Didžioji informacijos dalis www (tinklalapiai) pateikiama hipertekstiniais dokumentais. Hipertekstas – tai tekstinis dokumentas, turintis išskirtų žodžių – nuorodų (links), suteikiančių galimybę pereiti į kitą hipertekstinį dokumentą. Nuorodos dažniausiai išskiriamos spalva, pabraukimu ir panašiai. Tekstas su nuorodomis nėra nauja idėja. Daugelis knygų turi puslapių su nuorodomis į šaltinius ar kitas vietas knygoje. Todėl ši idėja buvo tobulinama kompiuterinių dokumentų srityje dar prieš atsirandant www. Www naudojami hipertekstiniai dokumentai – tik vienas dokumento pavyzdys. Kitas pavyzdys windows sistemoje paplitusi pagalbos sistema, kurioje taip gausu nuorodų. Nuorodos saitai vadinami hipertekstais. Eidamas nuo vieno saito prie kito vatotojas gali keliauti tiek tuo pačiu dokumentu, tiek iš vieno dokumento į kitą. Žiniatinklio klientas siunčia užklausas (pagal hipertekste nurodytą adresą) į žiniatinklio tarnybinę stotį – programa, kuri tas užklausas analizuoja ir nusiunčia reikalingą dokumentą klientui.

Žiniatinklio klientai ir tarnybinė sotis bendrauja vadinamuoju hiperteksto perdavimo protokolu (http), o patys žiniatinklio dokumentai kuriami standartine hiperteksto žymėjimo kalba (html). Html – tai kalba apibūdinanti žiniatinklio dokumento teksto apipavidalinimą: jo stilių, formatą, šriftus ir kt. Ja galima kurti įvairius hipertekstus, įterpti į dokumentą grafinius bei judančius vaizdus, garso įrašus ir pan. Tinklalapis yra hipertekstinis dokumentas Dokumentas, susietas nuorodomis su kitais hipertekstiįvairialypė terpė (multimedia) – taip vadinamos įvairios programos, skirtos elektroninėms publikacijoms renkti, animacinėms filmams kurti, muzikiniams įrašams klausyti. Ir vaizdo įrašams žiūrėti. Specialistų mokymui ir jų žinių konrolei. Įvairialypė yra technologija. Tuo tarpu hipertekstas yra informacijos struktūrizavimo būdas.

Pats terminas įvairialypė terpė sudarytas iš dviejų žodžių, kurių pirmasis ir pabrėžia terpių skirtingumą, įvairius informacijos pateikimo būdus.

  • Informatika Konspektas
  • Microsoft Word 4 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (375 žodžiai)
  • Hiperteksto ir įvairialypės terpės samprata
    10 - 3 balsai (-ų)
Hiperteksto ir įvairialypės terpės samprata. (2011 m. Rugsėjo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/hiperteksto-ir-ivairialypes-terpes-samprata.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 23:51
×