Hipogalaktija


Hipogalaktija. Priešpienis ir krūties sandara. Tikrasis pienas. Pieno susidarymą ir išsiskyrimą skatina. Žindyti negalėsite, jei sergate. Tobulai sukurtos moters krūtys. Motinos pienas pritaikytas kūdikio poreikiams tenkinti jame yra. Laktacijos ypatumai. Žindymui įtaką darantys veiksniai. Išvengti daugelio sunkumų žindant padeda šie medicinos personalo veiksmai. Motinos pieno išskirtinės pieno savybės. Žindymo įtaka kūdikio ir motinos sveikatai. PSO pateikti mokslinių tyrimų duomenys apie žindymo įtaką vaiko sveikatai rodo, kad. Žindymo problema ir jų šalinimas. Pieno stoka. Pieno stokos požymiai. Išvados. Literatūra.

Tikslas: Susipažinti su hipogalaktija. Uždaviniai: Susipažinti su hipogalaktijos profilaktika. Panagrinėti krūties sandarą. Sužinoti apie motinos pieno sandarą ir jo svarbą kūdikiui. Išsiaiškinti žindymo svarbą motinai ir kūdikiui. Paminėti sąlygas kada motina negali žindyti kūdikio. Patarti ką daryti kai trūksta pieno. Susipažinti su žindymui įtaką darančiais veiksniais. Sužinoti kokie yra pieno trūkumo požymiai.

Pirmomis dienomis po gimdymo dažnai būna nepakankamas pieno kiekis, todėl hipogalaktiją diagnozuoti galima ne anksčiau, kaip 6 dieną po gimdymo. Laktacija reguliuojama neurohumoraliniu būdu, todėl optimaliai pieno liaukų veiklai yra būtina koordinacija tarp nervų ir endokrininės sistemų. Hipogalaktijos profilaktika prasideda dar vaikystėje ir tęsiasi brendimo bei nėštumo periodais. Pagrindiniai reikalavimai yra šie: 1. mergaitėms – būsimoms motinoms – taisyklingo fizinio vystymosi užtikrinimas (režimas, infekcinių ir neinfekcinių ligų profilaktika, mityba, fizinių ir psichinių krūvių reguliavias, sveiko gyvenimo būdo ugdymas). 2. natūralus maitinimo privalumų suvokimo ugdymas. Planuojama natūralaus maitinimo privalumus aiškinti vidurinių mokyklų moksleiviams biologijos pamokose. 3. tvirtas motinos įsitikinimas būtinybe maitinti krūtimi ir psichologinis pasiruošims.

4. ankstyvas naujagimio priglaudimas prie krūtinės (ne vėliau kaip 15 – 30 min. po gimdymo). 5. maitinimas pagal naujagimio reikmes. Dažnai maitinant krūtimi pirmomis naujagimio gyvenimo savaitėmis susidaro reikiamas pieno kiekis. 6. maitinančios motinos racionalios mitybos užtikrinimas. 7. maitinančios motinos gyvenimo pertvarkymas: nervinės įtampos, pervargimo vengimas. 8. pagrindinių maitinimo krūtimi taisyklių ir technikos žinojimas. 9. nuolatinis medicinos darbuotojų dėmesys ir pagalba maitinančiai motinai. Akušeriniuose bei naujagimių skyriuose turi būti sudarytos optimalios sąlygos laktacijai stimuliuoti. (Nijolė Markauskienė ,,Vaiko vystimasis ir jo priežiūra” 1998m.).

  • MS PowerPoint 459 KB
  • 2016 m.
  • 28 puslapiai (1900 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sandra
  • Hipogalaktija
    10 - 4 balsai (-ų)
Hipogalaktija. (2014 m. Gegužės 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/hipogalaktija.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 22:07
×