Hipokratas medicinos mokslų pradininkas


Hipokratas - medicinos mokslo pradininkas. Hipokratas reiksme. Skaidres apie medicina. Hipokratas skaidres. Referatas apie hipokrata. Medicinos mokslo pradininkas. Medicinos mokslo sakos. Hipokratas aktualumas. Hipokratas medicinoje. Skaidres medicinai.

Temos aktualumas. Vakarų civilizacijoje medicina kilo iš ikisokratinės graikų kultūros. Hipokratas buvo filosofų sokrato ir platono amžininkas. Jis vadinamas „ šiuolaikinės medicinos tėvu“, nes medicinos profesinę veiklą, kaip savarankišką mokslo šaką, atskyrė nuo filosofijos ir religijos. Hipokratas žymus tuo, kad profesionalumą ir mokslinį požiūrį susiejo su etinėmis atsakingos veiklos sampratomis. Pabrėždamas patirtį ir empirinius duomenis bei ieškodamas racionalių paaiškinimų hipokratas išlaisvino mediciną nuo mitinio ir religinio mąstymo. Hipokratas yra reikšmingas šiuolaikinei medicinai dėl daugelio priežasčių, todėl yra lavai svarbu išanalizuoti jo indėlį į mediciną. Visa tai lemia temos aktualumą. Hipokratas kaip asmenybė. Hipokratas medicinoje. Hipokrato priesaika.

Hipokratas gimė 460 m. pr. Kr. Koso saloje. Hipokratas buvo kilęs iš Asklepiadų giminės, kurie save kildino iš gydymo dievo Askepijo. Tėvų vardai – Heraklidas ir Fenaretė. Pirmasis Hipokrato mokytojas buvo jo tėvas. Jo tėvas buvo šventikas, šeimoje iš kartos į kartą perduotos gydymo paslaptys – tiek kaip gyti kūną, tiek kaip daryti teigiamą poveikį sielai.

Hipokratas pirmasis moksliškai pagrindė vaistingųjų augalų vartojimą, savo traktate paminėjęs net 236 vaistingųjų augalų rūšis, kurios tada buvo vartojamos medicinoje. Hipokratas sugalvojo žaizdų tvarstymą (Hipokrato kepuraitė), kaulų lūžių gydymą (Hipokrato suolelis).

I.flegmatikas (gleivės) II.cholerikas (tulžis) III.Sangvinikas (kraujas) IV.melancholikas (juodoji tulžis).

Ši priesaika – tai laikmečio kūrinys, parašytas tarp 600-100 m.pr.m.e.

Išlikę garsaus antikos gydytojo ir mokytojo Hipokrato veikalai atskleidžia ne tik jo medicinos žinias, bet ir intelektines bei moralines savybes. Apie 250 m. pr. Kr. Aleksandrijos bibliotekoje buvo surinkta ir perrašyta 60 medicinos darbų. Jie buvo pavadinti Corpus Hippocraticum.

Hipokratas yra garsus graikų gydytojas, vadinamas medicinos tėvu, daug rašęs iš medicinos srities. Savo atliktais tyrimais, parašytais darbais, jis tikrai yra medicinos mokslo pradininkas.

  • MS PowerPoint 8488 KB
  • 2016 m.
  • 18 puslapių (1237 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sonata
  • Hipokratas medicinos mokslų pradininkas
    10 - 1 balsai (-ų)
Hipokratas medicinos mokslų pradininkas. (2011 m. Rugsėjo 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/hipokratas-medicinos-mokslu-pradininkas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 20:31
×