Hipokratas skaidrės


Hipokratas. Gimė 460 m. Gimė Kosos saloje. Motina Fanareta buvo garsi akušerė. Biografija. Garsusis gydytojas daug. Hipokratas sukūrė teorinį antikinės medicinos pagrindą. Veikla. Hipokratas buvo plataus diapazono mąstytojas. Hipokratas suformulavo svarbiausius gydytojo pareigos bei elgsenos principus ir surašė juos į gydytojo priesaiką. Hipokrato priesaika – medikų priimama priesaika. Hipokrato priesaika. Savo šeimos, mokytojų ir medicinos profesijos brolių akivaizdoje iškilmingai prisiekiu. Orginali Priesaika. Sieksiu paciento gerovės, vengsiu bet kokio nehumaniško žingsnio. Atnaujinta priesaika. M. Informuosiu ligonį ir jo šeimą apie ligą. Hipokratas teigė. Gydymas. Hipokratas aprašė žaizdas. Darbas būtinas sveikatai. Gamta gydo, gydytojas slaugo. Gydant ligonius, iš pradžių privalo būti žodis. Mintys. Literatūra.


Hipokratas sukūrė teorinį antikinės medicinos pagrindą. Aprašė daugelio ligų simptomus, diagnostikos būdus ir prognozių kriterijus. Buvo puikus gydytojas praktikas, diagnostas ir operatorius. Jo pateikta ligų nomenklatūra sudaro ir šiuolaikinės ligų nomenklatūros esmę. Išlikęs vadinamasis “Hipokrato rinkinys” yra savotiška antikinės medicinos enciklopedija.

Hipokratas buvo plataus diapazono mąstytojas, pastabus stebėtojas, garsus mokytojas. Tai jis išskyrė 4 žmogaus temperamentus: Sangvinikas Cholerikas Melancholikas Flegmatikas.

Hipokratas suformulavo svarbiausius gydytojo pareigos bei elgsenos principus ir surašė juos į gydytojo priesaiką. Medicinos mokslą baigę jo mokiniai turėjo duoti šią priesaiką ir tik tuomet galėjo dirbti gydytojais. Moralinės Hipokrato nuostatos buvo patvirtintos tūkstantmete pasauline medicinos patirtimi ir tapo nemariomis tradicijomis.

  • MS PowerPoint 2252 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (788 žodžiai)
  • Kolegija
  • Modesta
  • Hipokratas skaidrės
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Hipokratas skaidrės. (2017 m. Lapkričio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/hipokratas-skaidres.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 00:18
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo