Hipokrato priesaikos kritinė analizė (2)


Hipokrato priesaikos kritinė analizė.

Manoma, kad šią priesaiką IV a. pr. m. e. parašė žymusis senovės graikų gydytojas Hipokratas, dažnai vadinamas medicinos tėvu, mat atskyrė mediciną nuo filosofijos ir religijos. Jis teigė, kad medicina turi remtis racionaliu mąstymu ir patirtimi, bei apibrėžė gydytojo etikos pricipus. Šie principai buvo paskelbti „Hipokrato rinkinyje“ (Corpus Hipocratus). Nors ši priesaika šiandien ir nėra privaloma, jos modifikuotą tekstą, dažniausiai iš tradicinių paskatų, vis dar kartoja daugelio Europos universitetų absolventai. Per ilgus metus keitėsi pasaulis, kartos, jų suvokimas ir vertybės. Tuo pačiu turėjo pasikeisti ir Hipokrato priesaika. 1997 m. ji buvo atnaujinta, tačiau šiandien vėl iškilo naujų svarstymų ir klausimų.

Bemaž daugiausiai diskusijų sukeliantis klausimas yra gyvybės nutraukimas. Ar turi teisę gydytojas nutraukti gyvybę? Gyvenime pasitaiko nemažai tokių atvejų kai yra svarstomi šios problemos sprendimai. Viena iš tokių situacijų yra abortas – dirbtinis nėštumo nutraukimas. Pasaulyje jis vertinamas labai prieštaringai, kadangi nėra sutariama nuo kada užsimezgusi gyvybė yra laikoma žmogumi. Daugelyje šalių šiuo metu yra įteisintas nėštumo nutraukimas, kol gyvybė yra prenataliniame periode t.y. iki 12 savaičių.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (870 žodžiai)
  • Gretano
  • Hipokrato priesaikos kritinė analizė (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
Hipokrato priesaikos kritinė analizė (2). (2015 m. Vasario 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/hipokrato-priesaikos-kritine-analize-2.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 05:05
×