Hipotekos veikla


Hipotekos samprata. Hipotekos darbo tikslai. Skolos isieskojimas referatas. Sutartines hipoteku rusys. Hipotekos darbo objektas. Ivadas hipoteka. Skolu isieskojimas speros. Kaip isieskoti hipotekine skola. Hipotekos pasibaigimas. Hipoteka taikoma kilnojamam daiktui.

Įvadas. Hipotekos samprata. Hipotekos sąvoka. Hipotekos rūšys. Priverstinė ir sutartinė hipoteka. Hipotekos objektas. Hipotekos įregistravimas. Hipotekos perleidimas ir įkeitimas. Skolos išieškojimas hipotekinio kreditoriaus naudai. Hipotekos pasibaigimo pagrindai. Hipotekos registro veiklą reglamentuojantys. Teisės aktai. Išvados. Literatūros sąrašas. Juridiniai ir fiziniai asmenys savo ūkinei veiklai ar kitoms reikmėms vis dažniau ima paskolas. Skolinių įsipareigojimų vykdymas gali būti užtikrinamas turto įkeitimu, kurį reglamentuoja lietuvos respublikos hipotekos ir kilnojamo turto įstatymai. Šiems įstatymams įgyvendinti buvo sukurtas į valstybės teisinę sistemą integruotas viešas hipotekos registras, atliekantis turto įkeitimo registravimo, išieškojimo iš įkeisto turto funkcijas ir teikiantis visuomenei informaciją apie kilnojamo ir nekilnojamo turto įkeitimo sandorius. Lietuvos hipotekos registras, kaip pilnai kompiuterizuota sistema su viena centrine duomenų baze, veikia jau dvejus metus. Tai efektyvus ir patikimas, atviras visuomenei bei integruotas į bendrą registrų sistemą registras, kuris sudaro palankias sąlygas vystyti kreditavimą lietuvoje. Darbo objektas: hipoteka. Darbo tikslas: apibrėžti hipotekos sampratą. Darbo uždaviniai: įvardinti, kas yra hipoteka, paaiškinti hipotekos rūšis, nurodyti, kas yra hipotekos objektas, išanalizuoti hipotekos įregistravimą ir jos perleidimą ir įkeitimą, išnagrinėti skolos išieškojimą hipotekinio kreditoriaus naudai, įvardinti hipotekos pasibaigimo pagrindus ir nurodyti, kokie yra teisės aktai, reglamentuojantys hipotekos registro veiklą.

Darbą atliko: ek02 gr. Studentė .

Rasa kazakevičiūtė.

Darbą tikrinjuridiniai ir fiziniai asmenys savo ūkinei veiklai ar kitoms reikmėms vis dažniau ima paskolas.

Lietuvos hipotekos registras, kaip pilnai kompiuterizuota sistema su viena centrine duomenų baze, veikia jau dvejus metus. Tai efektyvus ir patikimas, atviras visuomenei bei integruotas į bendrą registrų sistemą regisdarbo uždaviniai: įvardinti, kas yra hipoteka, paaiškinti hipotekos rūšis, nurodyti, kas yra hipotekos objektas, išanalizuoti hipotekos įregistravimą ir jos perleidimą ir įkeitimą, išnagrinėti skolos išieškojimą hipotekinio kreditoriaus naudai, įvardinti hipotekos pasibaigimo pagrindus ir nurodyti, kokie yra teisės aktai, reglamentuojantys hipotekos registro veiklą.

Svarbiausia naudota literatūra: buvo remtasi knygomis civilinė teisė (1997) ir Lietuvos teisės pagrindai (2004), viena knyga pdf formatu, Giedrės ivavičiūtės hipoteka (2008), Lietuvos respublikos civiliniu kodeksu ir kitais įstatymais ir vienu internetiniu šaltinšiuo metu galiojančiame Lietuvos respublikos hipotekos įstatyme hipoteka apibūdinama kaip esamo ar būsimo skolinio įsipareigojimo įvykdymą apsaugantis turto įkeitimas, kai įkeisto turto savininkui paliekama nuosavybės teisė. Bet įkeitimo pagal hipoteką tikslas yra apsaugoti skolinio įsipareigojimo įvykdymą. Abejotina, kad skolinio įsipareigojimo, kuris dažniausiai yra ilgalaikis, įvykdymą galima patikimai apsaugoti įkeičiant kilnojamąjį daiktą, kuris neturi ilgalaikės didelės išliekamosios vertės.

Tenka suabejoti, kad kilnojamojo daikto apdraudimas galėtų visiškai apsaugoti skolinį įsipareigojimą, kadangi kilnojamųjų daiktų registre(hipotekos įstatymo straipsnis numato, kad įkeičiamas kilnojamasis turtas turi būti įregistruotas tos rūšies turto registre) kažin ar taip paprasta būtų tiksliai kiekvienu atveju įregistruoti kilnojamojo daikto įkeitimą ar kitus jo apsunkinimus.

Todėl tikslinčiau būtų nustatyti, kad hipotekos objektas gali būti tik nekilnojamieji daiktai. Ir užsienio šalių įstatymų analizė rodo, kad hipotekos objektas dažniausiai yra nekilnojamieji daiktai, o kai kuriose šalyse-tik žemė.

Todėl hipoteką reikėtų apibūdinti kaip esamo ar būsimo skolinio įsipareigojimo įvykdymą, apsaugantį nekilnojamojo turto įkeitimą, kai įkeistasis daiktas neperduodamas kreditoriui. Susitarimą perduoti įkeičiamąjį ar įkeistąjį daiktą kreditoriui reikėtų pripažinti negaliojančiu(civilinė teisė, 1997, p. 323).

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2012 m.
  • 16 puslapių (3704 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rasa
  • Hipotekos veikla
    10 - 3 balsai (-ų)
Hipotekos veikla. (2011 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/hipotekos-veikla.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 00:13
×