Hipotezės apie žemės kilmę


Zemes kilmes hipotezes. Zemes atsiradimo hipotezes. Zemes atsiradimo teorijos. Zemes kilmes hipoteze. Žemės kilmė ir sandara. Mokslinės hipotezės apie žemės atsiradimą. Zemes kilmes teorijos. Kas yra zemes kilmes hipoteze. Lietuvos geologija zeme. Kosminė žmogaus kilmės hipotezė.

Geologijos referatas. Įvadas. Žemė visatoje. Žemės kilmė. Žemės sandara. Žemės paviršiaus formavimasis. Žemės vystymosi etapai. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas. Priedai. Tikslas : išanalizuoti hipotezes apie žemės kilmę. Uždaviniai. Išanalizuoti žemės kilmę. Išanalizuoti žemės vystymosi etapus. Išanalizuoti žemės sandarą. Darbo objektas : hipotezės apie žemės kilmę.


Daugelį amžių astronomijos atradimai skatino žmogaus vaizduotę. Ypač sunku buvo atsisakyti plokščios žemės įvaizdžio ir patikėti, kad ji – rutulys, kurį galima apiplaukti. Iš tiesų, tiesioginių žemės rutuliškumo įrodymų galima gauti tik mūsų laikais, stebint žemę vizualiai arba fotografuojant iš aukštai skrendančių lėktuvų ir dirbtinių palydovų.

Iš visų ikišiolinių žemės mokslų dabar formuojasi vientisas mokslas apie žemę. Sukaupti nauji duomenys rodo, kad planeta su visomis savo geosferomis yra labai sudėtingai organizuota, bet vientisa sistema, kurią palaiko energijos ir medžiagų dinaminė pusiausvyra. Kaip ir visose sistemose, ta pusiausvyra nėra labai griežta, būna svyruojamųjų nukrypimų.

Vientiso mokslo apie žemę, kaip sudėtingą sistemą, formavimasis yra vienas iš kosminės eros bruožų. Mūsų planetoje vykstantys įvairiausi procesai yra glaudžiai susiję vieni su kitais bei su aplinka, ir atskiras jų nagrinėjimas dažnai būna nepakankamai efektyvus, ypač sprendžiant tokias kardinalias mūsų dienų problemas kaip racionalus gamtos naudojimas, gamtos apsauga ir kita (basalykas a. Žemė – žmonijos buveinė. 1985, 7psdarbo metodai : mokslinės literatūros žemė yra trečioji iš devynių saulės sistemos planetų. Visoje saulės sistemoje jai nėra lygių pagal tankį (vidutinis tankis - 5,515 g/cm3). Ji yra sunkiausia tarp kietųjų planetų (milžiniškas dujinis jupiteris vis dėlto sunkesnis). Žemė nutolusi nuo saulės vidutiniškai 150 mln. Km. Čia jai nei per karšta, nei per šalta, o joje esantis vanduo ir ją gaubianti atmosfera mažina temperatūros svyravimus. ( basalykas a. Žemė – žmonijos buveinė 1985, 7psl. ).

Iš toli žiūrint, žemė – pats įdomiausias saulės sistemos objektas (1pav. ). Ją puošia nuolat kintantis debesų raštas, pro kurį matyti gražus jūrų ir žemynų piešinys. Kosmonautas nilas amstrongas skrisdamas apolonu 11 1969 metais, susi  ji daug ryškesnė už mėnulį, nes atspindi apie 40 % į ją krintančios šviesos, o mėnulis – tik %. Iš merkurijaus, veneros ir marso plika akimi žemė atrodytų kaip žibanti melsva žvaigždė, tačiau iš jupiterio ir dar iš toliau be teleskotarpas. Norėdamas pailiustruoti, kolorado universiteto profesorius l. Eicheris žemės amžių prilygino vieneriems kalendoriniams metams. Pagal tokią laiko skalę svarbiausių žemės evoliucijos įvykių gruodyje suklesti gyvūnija, vyksta įvairūs geologiniai reiškiniai, gruodžio 31 d. Atsiranda žmogus, o vidurinieji ir naujieji amžiai užima paskutines sekundes. (Lietuvos geologija id. , 10psl. ).

  • Geologija Referatai
  • 2011 m.
  • Kristina
  • 16 puslapių (3446 žodžiai)
  • Geologijos referatai
  • Microsoft Word 594 KB
  • Hipotezės apie žemės kilmę
    10 - 1 balsai (-ų)
Hipotezės apie žemės kilmę. (2011 m. Birželio 07 d.). http://www.mokslobaze.lt/hipotezes-apie-zemes-kilme.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 16:22