Histologijos referatas. Smegenėlės (lot. cerebellum)


Smegeneliu funkcija. Smegeneles funkcija. Smegeneliu funkcijos. Referatai histologija. Histologijos praktikos referatai. Histologijos praktikos darbai.

Smegenėlių forma. Smegenėlių vidinė sandara. Smegenėliu funkcija.

Smegenėlėse yra refleksiniai judesių koordinacijos ir pusiausvyros centrai.

Judant kuriai nors kūno daliai, į smegenėles per nugarinius jų laidus ateina proprioreceptoriniai impulsai iš nugaros smegenų ir smegenų kamieno juntamųjų branduolių, informuojantys apie raumenų, sausgyslių, raiščių įtempimo laipsnį.

bet koks kūno padėties pakeitimas susijęs su dirginimų perdavimu į smegenėles iš vidinės ausies per prieangio branduolius.

Atsakomosios smegenėlių refleksinės reakcijos vyksta per eferentinius laidus, kurie jungia jas su vidurinėmis smegenimis ir smegenų kamieno tinkliniu dariniu, o šios dalus per tiesioginius laidus (tractus rubrospinlais, tractus reticulospinalis) paveikia smegenų kamieno ir nugaros smegenų motorinius branduolius.

Be judesių ir pusiausvyros koordinacijos, smegenėlės tvarko atskirų raumenų darbą, jų susitraukimo jėgą bei tonusą, turį įtakos organizmo trofinėms reakcijoms.

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 217 KB
  • m.
  • 7 puslapiai (1119 žodžiai)
  • Tadas
  • Histologijos referatas. Smegenėlės (lot. cerebellum)
    10 - 3 balsai (-ų)
Histologijos referatas. Smegenėlės (lot. cerebellum). (2012 m. Gegužės 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/histologijos-referatas-smegeneles-lot-cerebellum.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 21:00
×