H.K.Andersenas recenzija


H.k.andersenas pasakos. H.k.andersenas ir jo pasakos.. H. k. andersenas. Anderseno pasakos. Pasakos recenzija. Pasaku recenzijos. Rasinys apie anderseno. H.k. anderseno pasakos. Anderseno kuriniu analize. Hanso kristiano anderseno veikejai rasinys.

Šiandien aš perskaičiau tris charakteristikas. Jos buvo apie h. K. Anderseno pasakas. Pasakose buvo visko, bet daugiausia liūdesio ir nusivylimo. Bet aš negaliu teigti, kad kūriniuose visiškai nebuvo džiaugsmo. Jis irgi buvo, tik užmaskuotas liūdesiu. Nors tai galima apibudinti ir kitaip. Pasakose liūdesys užgožė džiaugsmą ir tarsi triumfuodamas užėmė pirmąją vietą. Nors h. K. Andersenas rašė pasakas su linksma pabaiga kūrinių turinys buvo net labai liūdnas.

Sprendžiant iš charakteristikų įvairovės, danų rašytojas rašė pasakas daugiau paaugliško amžiaus skaitytojams. Manau jis tai darė su tikru malonumu, nes šio autoriaus pasakų skaitymas neišsekina, bet atvirkščiai, atrodo, kad pasakos pačios save paseka. Taigi pradėsiu nuo man labiausiai patikusio rašinio.

šiame rašinyje pasakojama apie paprastos gėlelės jausmus, trumpą, bet nuoširdžią jos gyvenimo istoriją. Manau, kad šiame rašinyje yra puiki pradžia, dar geresnis dėstymas, tačiau autorius pamiršo pabaigą kuri turėtų būti tokia pat jausminga kaip ir visas kitas tekstas. Šiame kūrinėlyje tarsi telpa visas didžiulis h. K. Anderseno kūrinys, kuris taip sujaudina ir prasiskverbia į širdies gelmes, kad net atrodo lyg tu stebėtum ramunę iš visai arti gal net arčiau negu aš galiu nusakyti.

Antras rašinys pasakoja apie motiną kuri labai net labiau už viską myli savo sūnelį ir net atidavė savo akis bei plaukus, kad tik jis būtu sveikas. Tačiau ši charakteristika neišbaigta, nors ir šiame kūrinėlyje galima jausti h. K. Anderseno dvasią. Rašinio pradžia per daug kieta , manyčiau, kad kūrinėlio autorius neturėjo ką rašyti tai parašė trumpą h. K. Anderseno biografiją. Dėstymas šiame rašinyje irgi nebaigtas tarsi rašytojas būtų nutraukęs pasakos skaitymą pačiame viduryje. O pabaigai parašyti tarsi pritrūko laiko ir ji buvo labai sutrumpinta. O pati rašinio tema yra labai gera tik gaila, kad nebaigta.

Trečia charakteristika tikriausias atpasakojimas. Tai tik truputi sutrumpinta originalios pasakos versija.

  • Lietuvių kalba Recenzija
  • Microsoft Word 5 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (430 žodžiai)
  • H.K.Andersenas recenzija
    10 - 3 balsai (-ų)
H.K.Andersenas recenzija. (2011 m. Rugpjūčio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/hkandersenas-recenzija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 15:00
×