Hobbeso idejos


Zmoniu susivienijimas. Makiavelio ir hobbes valstybės modeliai. Kiek zmoniu turi susijungti, kad istatymas. Speros darymas.

Įvadas. Valstybės apibrėžimas ir atsiradimo priežastys. Įvairios valstybės formos ir aukščiausios valdžios paveldimumas:. Valstybės formos;. Aukščiausios valdžios paveldimumas. Aukščiausios valdžios samprata:. Tėviškoji ir despotiškoji valdžia. Pavaldžios politinės ir privačios sistemos;. Valstybės tarnautojai. Išvados. Literatūra.

Thomas hobbes – vienas žymiausių anglų filosofų, materialistas. Jis teigė, jog valstybė yra laisvo žmonių susitarimo rezultatas, kuris palaiko visuotinę taiką ir saugumą. Bažnyčia turi būti pavaldi valstybei. Valstybės tikslas – individo saugumas. Kadangi prigimtiniai įstatymai – teisingumas, nešališkumas, kuklumas, atlaidumas – ir apskritai darymas kitiems to, ko norėtume, kad ir mums būtų daroma – patys savaime, be kokios nors jėgos, priverčiančios jų laikytis, baimės, prieštarauja mūsų įgimtiems jausmams, kurie lenkia mus į šališkumą, išdidumą, kerštingumą ir panašius dalykus.

Šiame darbe siekiu apibendrinti valstybės ir valdžios kilmės sampratą, norėdama plačiau susipažinti su valstybės apibrėžimu ir atsiradimo priežastimis, bei valdžios (suvereno) kilme ir pobūdžiu.

Nedidelio skaičiaus žmonių susivienijimas nesuteikia jiems reikalingo saugumo jausmo. Kyla klausimas koks turi būti tasai saugumas ir kiek gi žmonių turėtų susijungti, kad jaustųsi saugūs? Atsakymas labai paprastas ir konkretus. Saugumo jausmas, apie kurį kalbama, turi būti toks, kad žmonių susivienijimas arba susijungimas galėtų atlaikyti prišus ir jų puolimus. Jei jie yra užtikrinti, kad galės atlaikyti priešų puolimus, tuomet tame susivienijime žmonių pakanka. Tai gi, nėra konkretaus skaičiaus kiek gi turėtų susijungti žmonių, svarbiausia, kad jie jaustųsi saugūs. To pasekoje, suvokiame, kad norint apsaugoti bendruomenę jai turi kažkas vadovauti ir ginti nuo svetimšalių įsiveržimo.

Vienintelis būdas sukurti tokią bendrą valdžią, kuri galėtų apginti žmones nuo svetimšalių įsiveržimo ir vienas kitam daromų skriaudų – tai perduoti visą jų valdžią ir galią vienam žmogui ar susirinkimui, kuris galėtų balsų dauguma visų jų valias paversti viena valia, o tai yra tas pats, kaip ir paskirti vieną žmogų ar žmonių susirinkimą atstovauti jiems. Tai gi, reikalingas asmuo ar žmonių susirinkimas, kuris būtų atsakingas už visų susivienijusių veiksmus ir sugebėtų apginti tuos, kuriems atstovauja.

  • Politologija Referatas
  • Microsoft Word 17 KB
  • m.
  • 11 puslapių (2567 žodžiai)
  • Agne
  • Hobbeso idejos
    10 - 2 balsai (-ų)
Hobbeso idejos. (2012 m. Kovo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/hobbeso-idejos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 01:52
×