Holografija


Holografija referatas. Holografas. Hologrāfija fizika. Hologramų tipai. Ploksciosios bangos holografija. Optine holografija. Holografijos 2 spinduliai. Apie holografija. Holografijos. Holografijos principas.

Hologramos – istorija, gavimas, atgaminimas, pritaikymas ir perspektyvos. Optine holografija. Holografijos principas. Plokščioji holograma. Holografijos taikymas. Vaizduojamoji holografija. Greitai vykstančių procesų tyrimas. Holografine interferometrija. Mūsų pašnekovas rusijos fizikos ir technikos instituto prof. Simonas borisovičius-gurevičius, žymus holografijos, informacijos ir vaizdo užrašymo, saugojimo, perdavimo ir atkūrimo žinovas, parašęs ne vieną problematikai skirtą veikalą. Mokslas. Holografija ir informacijos užrašymo galimybės.

Holografija – tai visos informacijos užrašymas. 1948 metais fizikas d. Gaboras padarė pirmąsias pasaulyje hologramas. Jis, tobulindamas elektroninį mikroskopą, nė negalvojo apie hologramas, tik siekė gauti didesnę jo skiriamąją gebą ir didinimą. Už holografijos pagrindų sukūrimą d. Gaborui 1971 metais buvo paskirta nobelio premija. Tačiau tik po 15 metų holografija buvo praktiškai pritaikyta, nes holografijai reikalingi labai koherentiški šviesos šaltiniai, o tokių šaltinių tuo laiku nebuvo. Reikalai pasikeitė 1960 m. Išradus lazerius. Pirmieji atvaizdai, naudojant lazerius, holografijos metodais buvo gauti e. Lyto ir j. Upatnieko 1962-1963 metais jav. J. Denisiukas (tsrs) 1962 metais sukūrė spalvotą vaizdų atgaminimo bū holografija vadinamas šviesos bangų struktūros užrašymo ir atgaminimo metodas,grindžiamas koherentinių šviesos pluoštelių difrakcija ir interferencija. Kaip ir fotografijoje, ji užtikrina stebimųjų objektų atvaizdų užrašymą, saugojimą ir atgaminimą. Tačiau įprastoji fotografija pateikia tik plokščią tūrinio objekto atvaizdą, kuris matomas tik iš tam tikros vietos. Apžiūrint fotonuotrauką negalima pažiureti už daiktų, esančių priekiniame plane. Holografija užregistruoja ir atgamina ne dvimatį apšvietos skirstinį nuotraukos plokštumoje, o objekto išsklaidytas šviesos bangas su visomis jų charakteristikomis – sklidimo linkme, amplitude, faze, bangos ilgiu, poliarizacija. Atgamintos holograma šviesos bangos sukuria pilnutinę realiai stebimo daikto iliuziją. Matomas erdvinis daikto atvaizdas. Artimi ir tol hologramoje registruojama ne optinis objekto atvaizdas, bet interferencinis vaizdas, susidaręs persidengus objektų išsklaidytajai šviesos bangai su jai koherentine atramine banga. Šis interferencinis vaizdas fiksuoja informaciją apie daikto bangos amplitudes ir fazes skirstinį. Hologramos apšvietimas atgaminančiąją bangą, kuri identiška atraminei registravimo metu, sukuria difrakcines bangas, viena iš kurių yra daugiau ar mažiau tiksli daikto išsklaidytos bangos kopija. Patekusi į stebetojo akį, ši banga iššaukia tokius pat pojūčius, kaip ir žiūrint į daiktą tiesiogiai.

Holografijos idejų įgyvendinimo reali pradžia 1947-??1948 m (gaboras). Norint praktiškai realizuoti holografiją, reikia tureti didelio erdvinio ir laikinio koherentiškumo spindulius, todėl plačiai ji išsivyste sukūrus lazerius(1963 m. ). Storholografijos principus ai

  • Microsoft Word 115 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (4190 žodžiai)
  • Holografija
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Holografija. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/holografija.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 14 d. 17:28
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo