Holokaustas Lietuvoje pristatymas


Holokaustas Lietuvoje. Holokaustas (šoa) – masinis žydų tautos naikinimas. Įžymūs litvakai. Chemikas Aaronas Klugas smuikininkas Jaša Heifecas skulptorius Žakas Lipšicas. Holokaustas Lietuvoje prasidėjo.  Puolimo pradžioje žydus žudė tiek vokiečių kariai ir policininkai. Didžiausios žydų žudyių vietos Lietuvoje. Paneriai. Nužudyta apie 70000 žydų. Dabar Paneriuose yra įsteigtas memorialinis muziejus. Vidzgirio miškas. Hitlerinės okupacijos metais Vidzgirio miške buvo palaidota apie 60 000 žydų. Kauno IX fortas. Nacistinės Vokietijos okupacijos. Stipriausi žydai buvo verčiami dirbti getuose ir lageriuose. Masinio naikinimo metu Lietuvoje buvo nužudyta. Lietuvių požiūris į žydus. Lietuvių tauta nepritarė nacistų vykdomoms žudynėms. Nuo 1963 m. pagerbiami Pasaulio tautų teisuoliai – kitų tautybių žmonės gelbėję žydus. Ona Šimaitė pasinaudodama savo tarnyba organizavo geto žydų gelbėjimą. Čijūnė Sugihara išdavinėjo žydams tranzitines vizas į Japoniją ir taip išgelbėjo tūkstančius žydų.

Holokaustas (šoa) – masinis žydų tautos naikinimas, vykdytas per Antrąjį pasaulinį karą, A. Hitlerio įsakymu.

Chemikas Aaronas Klugas smuikininkas Jaša Heifecas skulptorius Žakas Lipšicas.

Lietuvių tauta nepritarė nacistų vykdomoms žudynėms.  Lietuvos Laikinoji Vyriausybė neišleido nei vieno prieš žydus nukreipto nuostato. Žydų šaudymams lietuviai nevadovavo, tačiau nacistų nurodymu buvo verčiami žudyti žydus.

Čijūnė Sugihara išdavinėjo žydams tranzitines vizas į Japoniją ir taip išgelbėjo tūkstančius žydų.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 686 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (336 žodžiai)
  • Akvilė
  • Holokaustas Lietuvoje pristatymas
    10 - 2 balsai (-ų)
Holokaustas Lietuvoje pristatymas. (2015 m. Sausio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/holokaustas-lietuvoje-pristatymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 22:59
×