Holokaustas Lietuvoje skaidrės


Holokaustas Lietuvoje. Holokaustas – sistemingas, masinis žydų naikinimas. Prasidėjus II-jam PK, iš Lietuvos spėjo pabėgti tik labai maža dalis žydų. Žydų naikinimas. Masinių žudynių metu kapų duobes turėjo išsikasti patys žydai. Išlikusiems gyviems po masinių žudynių. Getuose gyventi buvo labai sunku draudžiama naudotis transporto priemonėmis. Naikinant getus, keliolika tūkstančių išlikusių žydų buvo išvežti į koncentracijos stovyklas. Žydų gelbėjimas. Maždaug trys tūkstančiai. Lietuviai, prisidėję prie. žydų gelbėjimo. Kunigas Bronius Paukštys (žydų vaikams išrašė apie 120 suklastotų gimimo liudijimų) Ūkininkas J.

Išlikusiems gyviems po masinių žudynių, Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje ir kituose miestuose buvo įkurti getai. Tai izoliuoti ir saugomi miestų rajonai, kur gyveni tik žydai.

Maždaug trys tūkstančiai lietuvių, rizikuodami gyvybėmis, padėjo žydams. Tačiau už žydų slėpimą, maitinimą ar kitokią paramą mirtis grėsė visai gelbėjančio šeimai. Daugiausiai išgelbėtų žydų – vaikai.

  • MS PowerPoint 592 KB
  • 2016 m.
  • 15 puslapių (292 žodžiai)
  • Karolina
  • Holokaustas Lietuvoje skaidrės
    8 - 1 balsai (-ų)
Holokaustas Lietuvoje skaidrės. (2014 m. Rugsėjo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/holokaustas-lietuvoje-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 06 d. 05:54
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo