Holokaustas Lietuvoje: Žydų holokausto įamžinimas


Holokaustas. Kas vadinama genocidu? Genocidas – sąmoningas ir sistemingas žmonių naikinimas dėl jų priklausymo etninei. Kaip holokaustas susijęs su nacionalistų valdymu Vokietijoje? Nacizmas/nacionalsocializmas/ hitlerizmas - radikali dešinioji ideologija. Antrojo pasaulinio karo metu žydai buvo naikinami masiškai. Holokaustas Lietuvoje. Lietuvoje holokaustas prasidėjo nacistinei Vokietijai užpuolus Sovietų Sąjungą. Jau pirmosiomis karo dienomis pradėtas masinis žydų naikinimas visoje Lietuvoje. Didesniuose miestuose. Vilniaus getas – getas, įkurtas 1941 m. Holokaustas Plungėje. Plungėje 1939 metais gyveno apie 2500 žydų. Žydų holokausto įamžinimo vieta Kaušėnuose (Plungės. RajLitvakų atminimo sodas. Buvo žmonių kurie. Dr. Kazys Grinius Trečiasis Lietuvos Respublikos Prezidentas (1926 m. Kazys Binkis Antrojo pasaulinio karo metais savo bute su žmona Sofija slėpė žydus.


Genocidas – sąmoningas ir sistemingas žmonių naikinimas dėl jų priklausymo etninei, tautinei, religinei ar rasinei grupei. Pagal Tarptautinį baudžiamąjį teismą tai baudžiamoji veikla, padaryta siekiant sunaikinti visus ar dalį žmonių, priklausančių kokiai nors nacionalinei, etninei, rasinei ar religinei grupei.

Lietuvoje holokaustas prasidėjo nacistinei Vokietijai užpuolus Sovietų Sąjungą . Iš maždaug 208 tūkst. žydų iki Antrojo pasaulinio karo pabaigos buvo nužudyti 190 tūkst. Po karo Lietuvoje liko vos apie 8 tūkst. žydų. Antrajam pasauliniam karui prasidėjus Lietuva priglaudė tūkstančius lenkų ir žydų pabėgėlių iš Lenkijos, o prieš tai – tūkstančius žydų pabėgėlių iš Klaipėdos krašto.

Vilniaus getas – getas, įkurtas 1941 m. rugsėjo 6 d. Vilniaus senamiestyje, likviduotas iki 1943 m. rugsėjo 23-24 d. Iš 57 000 Vilniaus žydų, pasibaigus karui gyvi liko tik apie du tūkstančiai. Vos tik Vokietija įžengė į Lietuvą prasidėjo žydų persekiojimas ir žudymai. Vilniuje žydų vyrus suiminėdavo gatvėse, sodindavo į Lukiškių kalėjimą, paskui veždavo į Panerių mišką ir ten sušaudydavo. Artimiems buvo pranešama, kad jie išvežami darbams ir greitai grįš.

Buvo žmonių kurie padėdavo žydams, nors jiems už pagalbą grėsdavo mirties bausmė. Tokių žmonių neretai pasitaikydavo. Annos Frank šeimai taip pat padėjo žmonės. Mano nuomone toks kilnaširdiškumas yra labia garbingas. Žmonėms kurie padėjo žydams, vėliau buvo suteiktas Pasaulio tautų teisuolio titulas.

Dr. birželio 7 d.

Kazys Binkis Antrojo pasaulinio karo metais savo bute su žmona Sofija slėpė žydus.

  • MS PowerPoint 1846 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (621 žodžiai)
  • Mokykla
  • Vytautė
  • Holokaustas Lietuvoje: Žydų holokausto įamžinimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Holokaustas Lietuvoje: Žydų holokausto įamžinimas. (2020 m. Gruodžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/holokaustas-lietuvoje-zydu-holokausto-iamzinimas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 28 d. 10:24
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo