Holokaustas skaidrės


Holokaustas lietuvoje skaidres. Holokaustas ppt. Icchokas meras ppt. Lygiosios trunka akimirka ppt. Icchokas meras.lygiosios trunka akimirką.powerpoint. Holokaustas lietuvoje ppt. Icchokas meras. skaidrės.. Holokaustas.ppt. Zydu holokaustas skaidres. Literatura apie holokausta.

Kas yra holokaustas? Lietuvių literatūra apie holokaustą. Antanas škėma. Algimantas mackus. Apie holokaustą taip pat rašė:. Lietuvių literatūra apie holokaustą. Judita vaičiūnaitė. Icchokas meras. Icchoko mero romanas “lygiosios trunka akimirka”. Naudota literatūra.

Karo metais nebuvo sukurta litvakų likimą apraudančių kūrinių , tačiau vėliau holokausto tema atėjo į lietuvių literatūrą.

Vienas pirmųjų į šią temą atsiliepė Antanas Škėma.

1947 m. Vokietijoje išleistoje knygoje “Nuodėguliai ir kibirkštys” paskelbė novelę “Pagautas”. Joje vaizduojama , kaip pokarinėje Bavarijoje nacių pareigūnas neranda ramybės bijodamas žydų keršto, bet keršto valanda neišvengiamai ateina.

Dar aštriau holokausto tema suskamba apysakoje “Izaokas” (1960 – 1961 m.). Apysakos pradžioje vaizduojama garsioji Kauno “Lietūkio” garažo byla. Rašytojas ne tik pirmasis lietūvių literatūroje pripažino lietuvius dalyvavus žydų tautos žudynėse, bet ir ieškojo giliųjų to reiškinio priežasčių.

Dar vienas poetas, rašęs holokausto tema – Algimantas Mackus.

Vienas tragiškiausių išeivijos rašytojų. Jo poezija sutelkta į būties prasmingumo prarastį, skilimą tarp kalbos ir tikrovės, kuri juntama tiek pasikeitusi, kad tradiciniais žodžiais jos nebegalima aprašyti. Ji atskleidžia šiurpią XXa. žmogaus istorinę patirtį.

Tarp holokausto temos kūrynių išsiskiria poeto Algimanto Mackaus baladė “Jurekas”. Joje į visų istorijos aukų šauksmą buvo atsiliepta brolystės su nušautu Vilniaus geto berniuku išpažinimu.

Egzistencinė giminystė su holokausto aukomis stipriausią išraišką įgavo Juditos Vaičiūnaitės poezijoje.

Holokausto temai skirtoje poezijoje ypatingo dėmesio nusipelno rašytojo Icchoko Mero kuryba, iš lietuvių kalbos išversta į daugelį pasaulio kalbų, pelniusi tarptautinį pripažinimą, apdovanota daugeliu premijų.

XX a. lietuvių rašytojas. Mero kūryboje vaizduojami įvykiai įgyja visuotinę prasmę, teigiamos amžinos humanistinės vertybės, kurių negali sunaikinti net patys baisiausi istoriniai kataklizmai.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 3330 KB
  • 2012 m.
  • 22 puslapiai (780 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Kamile
  • Holokaustas skaidrės
    10 - 1 balsai (-ų)
Holokaustas skaidrės. (2012 m. Gegužės 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/holokaustas-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 05:31
×