Homeostazė


Vidaus terpė. Homeostazes pavyzdziai. Homeostazė skaidrės. Kokie organai palaiko homeostaze. Homeostazes organai. Oda palaiko homeostaze. Homeostaze oda. Homeostaze referatas. Homeostaze inkstai. Homeostaze palaikantys organai.

Žmogaus ląstelių, audinių bei organų vidinė terpė yra kraujas, audinių skystis ir limfa. Per juos nuolat vyksta medžiagų apykaita – kiekvienas organas bei ląstelė pastoviai išskiria į vidinę terpę savo gyvybinės veiklos produktus ir gauna reikalingų medžiagų. Nors ši apykaita vyksta labai aktyviai, vidinės terpės sudėtis beveik nekinta.

Toks pas nustatyta, kad organizme yra specialių mechanizmų, palaikančių pastovią ląstelių gyvybinę aplinką – vidinę terpę. Vidinės terpės pastovumas – homeostazė – veikiama ir nuolatinės organų bei audinių veikols. Įvairūs organai homeostazė palaiko skirtingai.

Iš virškinimo orgamų sistemos kraujas gauna tokių maisto medžiagų, kokias gali pasisavinti organizmo ląstelės.

Kaujo apytakos arganai reguliuoja nuolatinį kraujo judėjima, tiekia ląstelėms deguonį bei maisto medžiagas ir isnesa iš jų apykait pro plaučius, inkstus, odą, iš organizmo pašalinami galutiniai gan nuodingi medžiagų apykaitos praduktai.

Labiausiai homeostazę reguliuoja nervų sitema ir vidaus sekrecijos liaukos. Taip vadinamam neurohumoraliniu reguliavimu. Jis labai greitai kinta, jei tik susidaro kokių nors vidinės terpėes ar išorinės aplinkos pokyčių. Organų veikla taip pakeičiama, kad bet kokie organizmo sutrikimai tuojau pat sureguliuojami.

Sutrikus homeostazei, gerokai pakinta organų veikla ir sergama įvairiomis ligomis.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (308 žodžiai)
  • Irmutė
  • Homeostazė
    10 - 1 balsai (-ų)
Homeostazė. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/homeostaze.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 24 d. 22:11
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo