Homoseksualai: jais gimstama ar tampama?


Įvadas. Sąvokų paaiškinimas. Homoseksualumas. Homoseksualumas Vakarų kultūroje. Pasirinkimo laisvė. Homoseksualais gimstama ar tampama? Apklausos analizė. Išvados. Literatūros sąrašas.

Temos aktualumas. Seksualinių mažumų tema yra visiems žinoma, tačiau dažnai sąmoningai ignoruojama ar atmetama, kaip nepriimtina mūsų kultūrinei tradicijai. Kol kas ši tema yra viena iš aktualiausių ir dažnai nagrinėjama žiniasklaidoje. Kai vienas ar kitas periodinis leidinys, televizijos kanalas ar radijo stotis užmezga diskusiją apie seksualines mažumas, ir sprendžia gėjų ir lesbiečių buvimo visuomenėje klausimą.

Temos problema. Ar paprasti žmonės turi teisę teisti homoseksualus bei jų pasirinkimą ginti savo teises bei laisvę į tai.

Darbo tikslas: ištirti Lietuvos gyventojų požiūrį į homoseksualus.

Darbo uždaviniai:

Išsiaiškinti kas tai yra homoseksualumas;

Kokie homoseksualumo tipai reiškiasi Vakarų kultūroje;

Sužinoti ar gali būti laisvas orientacijos pasirinkimas;

Sužinoti ar homoseksulais yra tampama, ar gimstama.

Darbo metodai:

Mokslinės literatūros ir kitų informacijos šaltinių analizė.

Kiekybinis tyrimas.

Apibendrinimas.

3. Diskursas - dažnai suvokiama kaip diskusija ar viešas šnekėjimas, savo nuomonės reiškimas;

5. Heteroseksualumas - lytinė orientacija, pasižyminti potraukiu skirtingos lyties asmenims;

6. Homoseksualumas - lytinė orientacija, pasižyminti potraukiu tos pačios lyties asmenims;

7. Identitetas – žmonių, kaip socialinių būtynių , charakteristika ar savybė, t.y. kiekvieno asmens supratimas, kas yra jis ir kas yra kiti;

9. Sodomija – pagal Biblijoje minimą Sodomos miestą, kurio buvę ištvirkę ir nedori gyventojai:

Homoseksualumas – seksualinis protraukis tos pačios lyties asmenims – gyvuoja visose kultūrose. Kai kurios nevakarietiškos kultūros priima ar net skatina tam tikrų grupių homoseksualinius santykius. Pavyzdžiui, batakų gentis Šiaurės Sumatroje leidžia homoseksualius ikivedybinius vyrų santykius. Berniukai, sulaukę lytinės brandos, palieka tėvų namus ir apsigyvena drauge su tuzinu ar daugiau vyresnių vyrų. Šie ir supažindina naujokus su homoseksualia praktika. Tačiau daugelis visuomenių šitaip atvirai nepalaiko homoseksualumo. Pavyzdžiui, pagal homoseksualumo sampratą, vyraujančią Vakarų pasaulyje, homoseksualais laikomi individai, kurie savo seksualinių polinkių prasme yra aiškiai atsiriboję nuo daugumos gyventojų.

Michelis Foucault seksualumo studijose atskleidė, jog iki XVIII a. beveik nebuvo homoseksualiojo asmens sampratos (Foucault, 1978). Sodomiją smerkė bažnyčios autoritetai ir įstatymai. Anglijoje ir keliose kitose Europos šalyse už ją bausta mirtimi. Bet sodomija nebuvo apibrėžiama kaip grynai homoseksualinis nusižengimas. Ją taikė ir vyrų bei moterų, ir vyrų bei gyvūnų, ir vyrų tarpusavio santykiams. „Homoseksualumo“ terminas buvo sukurtas maždaug 1860 metais. Nuo to laiko homoseksualai laikyti vis labiau atskiru žmonių tipu, pasižymintys seksualiniu nenormalumu. Homoseksualumas tapo „medicininio“ diskurso dalimi, todėl jį imta aptarinėti kaip klinikinį, laikant veikiau psichikos sutrikimu ar iškrypimu negu religine „nuodėme“. Manyta, jog homoseksualui drauge su kitais „deviantais“, tokiais kaip pedofilai, transvestitai, kenčia dėl biologinės patologijos, keliančios grėsmę visuomenės sveikatai.

  • Microsoft Word 144 KB
  • 2015 m.
  • 19 puslapių (2718 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jolanta
  • Homoseksualai: jais gimstama ar tampama?
    10 - 8 balsai (-ų)
Homoseksualai: jais gimstama ar tampama?. (2015 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/homoseksualai-jais-gimstama-ar-tampama.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 25 d. 00:14
×
144 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo