Homoseksualios šeimos kūrimas


Įvadas. Literatūros apžvalga. Išvados. Inovacija. Socialinis modelis. Literatūra.


Darbo tikslas: remiantis moksline literatūra, išanalizuoti pagrindinius aspektus, kurie lemia žmonių polinkį į homoseksualumą ir kodėl jie negali būti laikomi normalia šeima.

Seksualinis išnaudojimas – šią, dažniausią homoseksualizmo priežastį, patvirtina gėjų lyderių autobiografijos. Seksualiai tvirkinami vaikai įgauna traumą ir užaugę renkasi homoseksualų gyvenimą, nes tai teikia didesnį saugumo jausmą. Dauguma lesbiečių buvo prievartaujamos vyrų vaikystėje ar ankstyvoje paauglystėje.

Lyties tapatumo supainiojimas – dar kūdikystėje vaikas pradeda suvokti savo lytį ir pradeda modeliuoti save pagal tos pačios lyties tėvą, tačiau šeimoje esant emociniam nesaugumui, vaikas gali nenorėt būt panašus į tą, kurį turėtų ir ima kopijuoti kitos lyties tėvą.

Maištas prieš valdžią – tai rečiausia priežastis, pasireiškia jaunimo tarpe, kai paaugliai nori maištauti prieš tevų skiepijamas ideologijas apie šeimą. Taip pat tai priklauso nuo žmonių, supančių tą paauglį ir jo nusistatytų autoritetų.

Požiūris į homoseksualius žmones skirtingais laikotarpiais ir skirtingose kultūrose buvo nevienodas: homoseksualiam elgesiui buvo pritariama, jis toleruojamas, baudžiamas ir draudžiamas. Pavyzdžiui, batakų gentis Šiaurės Sumtaroje toleruoja homoseksualius vyrų santykius. Berniukai, sulaukę lytinės brandos, palieka tėvų namus ir apsigyvena su dideliu kiekiu vyresnių vyrų. Tai lyg homoseksualinė praktika. Senovės Graikijoje santykiai tarp tos pačios lyties atstovu taip pat buvo toleruojami. Tačiau kitur: Anglijoje, JAV ir keliose Europos šalyse už „nenatūralias sueitis“ buvo baudžiama mirtimi. Prieš kelis dešimtmečius homoseksualumas buvo laikomas nusikalstama veikla. Dabar po truputį homoseksualai skina kelią į plačiąją visuomenę, nes mirties bausmės nebegalioja ir žmonės vis labiau toleruoja šį pasirinkimą.

Kennethas Plummeris išskyrė keturis homoseksualumo tipus, kurie reiškiasi Vakarų kultūroje:

Homoseksualumas tai gyvenimo būdas – atviri santykiai yra esminė gyvenimo dalis.

Heteroseksizmas apibrėžiamas kaip ideologinė sistema, kuri neigia, niekina ir stigmatizuoja bet kokią neheteroseksualią elgesio, tapatybės, santykių ir bendruomenės formą (Reingardė ir kt. 2007). Tai artima rasizmui sąvoka. Homofobija – homoseksualiu žmonių baimė, agresija bei nusistatymas prieš juos, diskriminacija. Tai lyg socialinės kontrolės sistema, ypač sutinkama vyrų tarpusavio santykiuose. Čia ji nustato imtymumo ribas. Jausdami pataloginę baimę (ji pasireiškia nepatogumo jausmu, kartais neapykanta), vyrai „neperžengia ribos“, tai reiškia, nesudaro galimybės jų priskirti prie kitokios seksualinės orientacijos grupės. Wrench (2005), Zdanevičius (2007) terminą „homofobija“ siūlo keisti į homonegatyvumą. Jų nuomone, šis terminas šiuo metu tinkamiausiai atspindi neigiamą požiūrį į homoseksualumą. Tačiau šis terminas neprigijo ir vartojamas retai.

  • Sociologija Projektas
  • Microsoft Word 111 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2070 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jurgita
  • Homoseksualios šeimos kūrimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Homoseksualios šeimos kūrimas. (2017 m. Vasario 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/homoseksualios-seimos-kurimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 07:20
×