Homoseksuslų įtaka visuomenei


Įvadas. Referato tikslas. Dėstymas. Įgyta ar įgimta? Homoseksualių tėvų įtaka vaiko seksualinei orientacijai ir psichologinei raidai. Homoseksualūs tėvai – homoseksualūs vaikai? Veiksniai, lemiantys vaikų reakciją į homoseksualius tėvus. Paauglių homoseksualumas. Skausmas. Homoseksualizmo įtaka vilniaus jaunimo bendruomenei. Empirinio tyrimo metodologija ir metodika. Tyrimo strategija. Tyrimo tikslas. Tyrimo uždaviniai. Tiriamosios populiacijos pasirinkimo argumentai. Taikytų metodų pagrindimas. Internetinė apklausa. Empirinio tyrimo duomenų analizė. Anketinės apklausos rezultatų analizė. Išvados. Literatūra.


Mūsų referato tikslas yra išsiaiškinti kokią įtaka homoseksualai daro Vilniaus jaunimo bendruomenei, kas lemia homoseksualizmo pasirinkimą, ar žmonės bijo homoseksualų, taip pat kokia yra Vilniaus jaunimo nuomonė apie homoseksualų paradus, iš ko jie atpažįsta juos gatvėje taipogi ką jie mano apie homoseksualų šeimas auginančias vaikus ir ar tai paveikia vaikų psichiką. Ir galiausiai ar homoseksualūs žmonės galėtų daryti įtaką jiems ir jų orientacijos pakeitimui.

Šiame referate bus supažindinama su homoseksualumo sąvoka, kas tai yra, žmonių požiūris į homoseksualius žmones skirtingose kultūrose ir skirtinguose laikotarpiuose taip pat pateikiami anketos rezultatai, kurios tikslas buvo nustatyti kokią įtaką homoseksualai daro Vilniaus jaunimo bendruomenei.

Pagal feminizmo teoriją, į seksualumą galima žvelgti dviem būdais:

jančius stereotipus ir integruotis homoseksualams į visuomenę, sumažins visuomenės homofobiškumą.   

Potraukis į tos pačios lyties atstovus visuomenėje laikomas kaip žmogaus ištvirkimas, nors iš tikrųjų net mokslo neįrodyta, kas lemia tokią seksualinę orientaciją. Pasak specialistų, vaikinai supranta esą homoseksualūs sulaukę 14-16, o merginos - sulaukusios 16-19 metų. Pasaulyje laikomasi nuomonės, kad ankstyvą seksualinę orientaciją lemia tiek aplinka ar neįprasta seksualinė patirtis, tiek genetikos veiksniai.ŠeimaOrientacija formuojasi vaikystėje ir paauglystėje, kai vaikas mokosi vertinti savo lytinį tapatumą (supranta esąs mergaitė ar berniukas), vėliau - seksualinius jausmus, veiksmus. Yra pastebėta, kad šeimose, kuriose užaugo homoseksualistai, dažnai būna pašliję tėvų ir vaikų santykiai - dukters ir motinos arba sūnaus ir tėvo. Jei berniukas nepatyrė ryšio su tėvu, suaugęs tą neturėtą artumą gali kompensuoti per seksualinius santykius su kitu vyru. Dažnai homoseksualistais tampa vaikystėje vieną iš tėvų dėl skyrybų ar mirties praradę žmonės. Kitas veiksnys, galintis lemti vaiko seksualinę orientaciją, - vieno iš tėvų homoseksualumas.

Kiekybiniam tyrimui atlikti buvo pasirinkta internetinė apklausa. Būtent tok tyrimo būdas buvo pasirinktas dėl kelių priežaščių visų pirma dėl greitumo ir efektyvumo, antra dėl to jog internetinių būdu galima apklausti daug daugiau žmonių, o galiausiai dėl to jog tam nebuvo išleidžiamos lėšos.

Šioje darbo dalyje pateikiama empirinio tyrimo rezultatų analizė, bus pateikiami internetinės apklausos metu gauti duomenys ir jų analizė.

Lentėje 5. Matomi atsakymai šio klausimo: „Ar jūsų pažystami homoseksualai daro įtaką jūsų lytiniai orientacijai?“. Iš apklausos atsakymų matome, jog didžiajai daliai jaunuolių tai būtų 71 (62,3%) homoseksualai nedaro jokios įtakos. Tačiau yra ir 4 (3,5%) respondentai kurių manymu homoseksualai daro jiems įtaką.

  • Žiniasklaida Referatas
  • Microsoft Word 51 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (4022 žodžiai)
  • Kolegija
  • Erika
  • Homoseksuslų įtaka visuomenei
    10 - 9 balsai (-ų)
Homoseksuslų įtaka visuomenei. (2016 m. Balandžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/homoseksuslu-itaka-visuomenei.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 20:55
×