Honore de Balzakas


Tevas gorijo skaidres. O de balzakas tevas gorijo skaidrės. Onorė balzakas autobiografija skaidrės. Paryzius skaidres. Onore de balzakas skaidres. Balzakas skaidres. O de balzakas skaidrės.

O. De balzakas jau nuo mažumės labai daug skaitė, buvo visapusiškai išsimokslinęs, turėjo lakią vaizduotę ir daugybę įvairiausių iliuzijų. Todėl dėl neįgyvendintų ketinimų ar nepasiteisinusių fantastiškų planų jis visą savo gyvenimą nepajėgė išbristi iš skolų.

Vienas žymiausių xix a. Vakarų europos novelistu, realizmo pradininkas onorė de balzakas (honore de balzac) gimė 1799 metų gegužės 20 d. Prancūzijos centre, tūro mieste. Tėvas buvo valdininkas ir vertėsi komercine spekuliacija, kuri padėjo pralobti. Aštuonerių metų onorė buvo atiduotas į vandomo koledžą. Tėvams persikėlus į paryžių, mokėsi įvairiuose pensionatuose. Vėliau, tėvo noru, įstojo į teisės fakultetą ir drauge dirbo notaro kontoroje. Tačiau onorės nedomino teisininko karjera, o aukštumų jis stengėsi pasiekti per literatūrą. Kilus konfliktui tėvas nusileido ir davė dvejus metus sūnui išbandyti savo jėgas. Gaudamas nedidelę tėvų paramą jaunuolis apsigyveno paryžiuje, skurdžioje palėpėje, pasišventęs literato darbui.

Onorė de balzakas – žmogus, beveik fanatiškai atsidavęs literatūrai. Nuo jaunystės iki mirties jis stengėsi įrodyti esąs literatas. Literatūra jam buvo ir gyvenimo tikslas, ir pragyvenimo šaltinis.

  • Microsoft Word 7 KB
  • 2011 m.
  • 1 puslapis (205 žodžiai)
  • Mokykla
  • Evaldas
  • Honore de Balzakas
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Honore de Balzakas. (2011 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/honore-de-balzakas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 08:48
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo