Horizontaliosios ir pasvirosios aikštelės projektavimas ir ženklinimas


Vertikalinis planiravimas. Vertikalinis planiravimas aikštynų. Vertikalinis planiravimas literatūra. Literatūra apie vertikalinis planiravimas. Pasviroji plokštuma geodezija. Horizontalios aiksteles projektavimas. Aiksteles zenklinimas.

Horizontaliosios ir pasvirosios aikštelės. Projektavimas ir ženklinimas. Kursinio darbo užduotis. Anotacija. Įvadas. Sąvokos. Lentelių, paveikslų ir priedų sąrašas. Informacijos šaltinių apžvalga. Tyrimo metodika. Teorinė ir analitinė dalis. Žemės paviršiaus projektavimo metodų analizė. Horizontalios aikštelės projektavimo principai. Pasviros aikštelės projektavimo principai. Geomap. Programinės įrangos panaudojimo projektavimo darbams analizė. Optinių teodolitų, elektroninių tacheometrų, gps panaudojimo galimybių suprojektuotiems paviršiams paženklinti vietovėje analizė. Konkrečios vietovės vertikalaus planiravimo darbai. Horizontalios aikštelės projektavimas. Pasvirosios aikštelės projektavimas. Ženklinimo projektų sudarymas. Rezultatai ir jų apibendrinimas. Išvados. Literatūra.

Dėl kraštovaizdžio formavimo taisyklių ir reikmių reikalavimų arba kad būtų patogu naudotis kažkurios funkcinės paskirties žemės plotu, atliekamas Žemės paviršiaus formavimas. Žemės paviršiaus projektavimas yra neatsiejama beveik kiekvieno inžinerinio statinio projekto dalis.

Horizontalaus ar pasvirusio žemės paviršiaus projektavimas yra atliekamas pagal altitudes, nustatytas niveliuojant kvadratais, arba naudojant stambaus mastelio (1:500 – 1:1 000) topografinius planus. Formuojamojo paviršiaus vertikalią padėtį vietovėje apibūdina atskirų taškų (kvadratų viršūnių) žemės darbų aukštis ir projektinės (raudonosios) altitudės, o viso paviršiaus – projektinės horizontalės. Nedidelėms aikštelėms paprastai projektuojama viena horizontali arba pasvirusi plokštuma, didelėms – kelios plokštumos arba kreivas paviršius.

Darbo tikslas:

Įsisavinti teorines vertikalaus projektavimo, kelių ir tiltų statybos bei eksploatacijos, pramoninių ir gyvenamųjų namų statybos geodezinių darbų žinias ir mokėti jas pritaikyti praktiniams poreikiams. Gebėti atlikti vertikalų ir horizontalų žemės paviršiaus projektavimą;

Darbo uždaviniai:

-išnagrinėti vertikalaus projektavimo principus ir metodus;

-suprojektuoti horizontalų ir pasvirusį žemės paviršių naudojantis kompiuterinėmis programinėmis įrangomis ;

-palyginti ir įvertinti gautus rezultatus.

  • Geodezija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 744 KB
  • 2013 m.
  • 25 puslapiai (3848 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vytas
  • Horizontaliosios ir pasvirosios aikštelės projektavimas ir ženklinimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Horizontaliosios ir pasvirosios aikštelės projektavimas ir ženklinimas. (2013 m. Kovo 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/horizontaliosios-ir-pasvirosios-aiksteles-projektavimas-ir-zenklinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 07:20
×