Horizonto ir švyturių matomumas


Navigacija. Jūrlapio lygis ir aukštis. Matomumo sąvokos. Galimybė pamatyti šviesą. Šviesos (švyturių) matomumo nuotolis jūrlapiose? Visibility range. Luminous range diagrama. Alternatyvus skaičiavimas. Distance to the sea horizon. Horizonto matomumas. (skaičiavimas pagal formulę). Švyturio aukštis virš vandens lygio.


Taisyklės nustatant ar matuojant jūrlapio lygį ir aukštį: Sausumoje, kalvų aukščiai ir kt., nurodomi nuo MHWS vandens lygio arba vietinio atskaitos lygio. Navigacinių žiburių aukštis paprastai matuojamas nuo MHWS lygio. Viskas, ką ketinate praeiti po apačia (pvz., tiltai ar elektros srovės laidai (kabeliai), turi turėti papildomą saugumo ribą, todėl jie matuojami pagal aukščiausią astronominį potvynio lygį (HAT).

Yra trys svarbios matavimo/matomumo sąvokos, nusakančios matomumo nuotolį, kuriuo galite matyti šviesą ar švyturio žiburį. Šviesos nominalus matomumo nuotolis (Nominal range) - atstumas, kuriuo, esant įprastomis nakties atmosferos sąlygoms ir meteorologiniam matomumui 10 jūrmylių, tikėtina, kad šviesa ar žiburys bus matomas. Šviesos šaltinio matomumo nuotolis (Luminous range) - atstumas, kuriuo, esant vyraujančiomis atmosferos sąlygomis tikėtina kad šviesa ar žiburys bus matomas. pasiimti šviesą. Šviesos ar orientyro geografinis matomumo nuotolis (Geographical range) - atstumas, kuriuo, esant geram matomumui, jis išnyktų už horizonto. (Atsižvelgiant į įprastines atmosferos refrakcijos sąlygas).

Atstumas, kuriuo galėsite pamatyti šviesą, gali būti ribojamas geografiniu ar atmosferos matomumu: todėl tai yra arba šviesos šaltinio (Luminous range) , arba geografinis matomumo nuotolis (Geographical range), priklausomai nuo to, kuris yra mažesnis. Atstumas, kuriuo galėsite pamatyti neapšviestą (nešviečiantį) orientyrą, yra geografinis matomumo nuotolis (Geographical range) arba meteorologinis matomumas (Meteorological visibility), priklausomai nuo to, kuris yra mažesnis.

  • MS PowerPoint 11261 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (751 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dovydas
  • Horizonto ir švyturių matomumas
    10 - 3 balsai (-ų)
Horizonto ir švyturių matomumas. (2020 m. Vasario 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/horizonto-ir-svyturiu-matomumas.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 04 d. 11:51
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo