Hormonų poveikis žmogaus organizmui


Hormonų poveikis žmogaus organizmui. Įvadas. Apie hormonus parašyta. Darbo uždaviniai. Atskleisti Kas yra hormonai. Kokios yra hormonų ypatybės. Kokia hormonų įtaka žmogaus organizmui. Hormonai – kas tai? Hormonai – tai specifinės, fiziologiškai aktyvios medžiagos. Hormonų rūšys. Baltyminiai hormonai baltymai. Hormonų veikimo mechanizmas. Hormonai gali veikti. Hormonai veikia tolygiai. Didelė inercija - koncentracija krenta. Poveikis daugiareikšmis, veikia daug organų. Hormonų poveikis žmogaus organzimui. Manoma, kad yra maždaug tūkstantis hormonų ir hormoninių medžiagų. Testosteronas. Šis hormonas gaminasi antinksčiuose. Oksitocinas. Jį pagamina pogumburio neuronai. Insnsulinas. Jis patenka į organizmą iš kasos ir tikslingai „Stebi” gliukozės kiekį kraujyje. Išvados. Literatūros šaltiniai.

Baltyminiai hormonai baltymai (pvz., somatotropinas, insulinas, kalcitoninas) peptidai (pvz., antidiurezinis hormonas, oksitocinas) aminorūgščių dariniai (pvz., adrenalinas, noradrenalinas, tironinai) steroidiniai hormonai (pvz., testosteronas, estrogenai, antinksčių žievės hormonai).

Hormonai gali veikti skirtingais būdais. 1. Ant taikinio ląstelės membranos yra specialūs receptoriai jautrūs tik tam tikriems hormonams. Susijungus su hormonais, receptorius formuoja specialų signalą, o tai veikia ląstelės vidų. Taip veikia baltyminiai ir amino hormonai. 2. Hormonas sugeba prasiskverbti pro ląstelės membraną ir tiesiogiai veikti struktūras, esančias ląstelės viduje - pavyzdžiui tiesiogiai veikti DNR molekulę. Šitaip veikia steroidiniai hormonai. Norint, kad šie hormonai būtų veiklūs reikia, kad ląstelės viduje būtų reikiami receptoriai. Kitaip hormonai įeis į ląstelę ir lengvai išeis. Proteino(paprasto baltymo) ir amino hormonų poveikis yra greitas. Steroidinių hormonų poveikis lėtas.

Hormonai veikia tolygiai. Didelė inercija - koncentracija krenta, bet poveikis dar gali būti ilgas - dėl to kad gali būti ant membranų receptorių, arba jau paleistos cheminės reakcijos. Veikimas tikimybinis. Hormonai gali ilgą laiką cirkuliuoti su krauju, kol suras savo taikinį. Hormonų veiksmingumą gali moduliuoti aplinka, o taip pat ir organizmo funkcinė būsena. Jeigu hormonai veikia elgesį, tai ir elgesys veikia hormonus (testosteronas - agresija).

Poveikis daugiareikšmis, veikia daug organų. Hormonai gaminami mažais kiekiais ir dažnai pulsuojančiais. Hormonų kiekis gali būti kontroliuojamas cirkadinių ritmų.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 223 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (970 žodžiai)
  • Andzelikada
  • Hormonų poveikis žmogaus organizmui
    10 - 7 balsai (-ų)
Hormonų poveikis žmogaus organizmui. (2015 m. Birželio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/hormonu-poveikis-zmogaus-organizmui.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 20:24
×