H.Radauskas Mergaitė pajūry


Radauskas ''mergaite pajury''-interpretacija. Mergaitė pajūry analize. Radauskas veneros gimimas analize. Veneros gimimas radauskas analize. H.radauskas mergaitė prie jūros. Henrikas radauskas mergaitė pajury analizė. H.radauskas veneros gimimas. Rgaite pajuri apie ka eilerastis. Radauskas barokas. Mergaite pajury afrodite.

Henriko radausko eilėraščio mergaitė pajūry analizė.

Pats vaizdų grožis, metafora ir emocija turi platesnį kontekstą. Mergaitė, einanti jūros krantu tarp kriauklių, žolelių, mindanti jūros putas primena Antikos sakmes apie Veneros ar Afroditės gimimą iš jūros putos. Gražios, iš gamtos gelmių kylančios moters figūra yra kiek pakeista, bet išlikusios detalės: jūra, moteris, kriauklės, žolė, balta puta. Venera ir Afroditė yra ne tik grožio, bet ir meilės deivės. Vadinasi, eilėraščio mergaitė nėra šiaip "reali" mergaitė, o ji lyg Antikos mitų vizija, gal net pati deivė.

Eilėraštis yra vizualus, tapybiškas. Šis tapybiškumas leidžia prisiminti patį tapybos meną. Su šiuo eilėraščiu puikiai siejasi Botičelio paveikslas "Veneros gimimas".

Eilėraščio logika – grožio išpažinimas, meilės prisipažinimas. Vyriška emocija atsiveria eilėraštyje itin estetizuota! Per šį eilėraštį matyti ir visas poetas. H. Radauskas – ne jausmų išpažinėjas. Tai poetas aristokratas, grožio ieškotojas, susižavėjęs menais, perkuriąs juos „menų maniakas“.

  • Lietuvių kalba Analizė
  • Microsoft Word 10 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (560 žodžiai)
  • Greta
  • H.Radauskas Mergaitė pajūry
    9 - 2 balsai (-ų)
H.Radauskas Mergaitė pajūry. (2012 m. Gruodžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/hradauskas-mergaite-pajury.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 14:19
×