Huaskarano nacionalinis parkas Sakalas keleivis


Įvadas. Huaskarano nacionalinis parkas. Istorija. Geografija. Klimatas. Flora ir fauna. Andų karalienė. Pramogos turistams. Sakalas keleivis (Falco Peregrinus). Išvaizda. Paplitimas. Mityba, kelionės, poravimasis. Apsauga. Išvados. Naudota literatūra.


Mūsų pasaulis yra pilnas nuostabių kraštovaizdžių, stulbinančio grožio gamta atima žadą kiekvienam žmogui. Mūsų Žemė yra nuostabi planeta, tačiau dėl žmonių ūkinės veiklos, spartaus gyvenimo ritmo, didelės populiacijos gamta nuolatos kenčia. Norint išsaugoti ir puoselėti gamtą, gyvūnus, augalus yra įkuriami draustiniai, nacionaliniai parkai, gyvūnams ir augalams apsaugoti kuriamos įvairios programos.

Šiame darbe pateikta informacija apie Huaskarano nacionalinį parką, kuris įsikūręs Peru ir Sakalą keleivį, vieną iš greičiausių paukščių Žemėje.

1975 metais Peru vyriausybė inicijavo projektą apsaugoti unikalią Andų gamtą, geologinius darinius, archeologines vietas (įskaitant ir Čavino kultūros liekanas), nuostabų panoraminį Cordillera Blanca kalnagūbrio vaizdą. 1985 metais parkas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Viena pagrindinių Andų lankytinų vietų ir geriausiai parodanti savitą Andų gamtą yra Andų karalienė arba Puya Raimondi. Jų populiacija yra paplitusi Catako provincijos regione, pietinėje parko dalyje.

Puya Raimondi yra pavadinta Italijos mokslininko Antonijaus Raimondžio garbei, kuris pirmasis aprašė šį išskirtinį augalą. Augalas pasižymi milžiniškais žiedynais, kurie gali siekti 10 metrų aukštį, kiekviename žiedyne yra apie 3 tūkstančius žiedų ir 6 milijonus sėklų. Biologinis augalo ciklas siekia apie 40 metų.

  • Aplinka Referatas
  • Microsoft Word 837 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (1145 žodžiai)
  • Monika
  • Huaskarano nacionalinis parkas Sakalas keleivis
    10 - 4 balsai (-ų)
Huaskarano nacionalinis parkas Sakalas keleivis. (2016 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/huaskarano-nacionalinis-parkas-sakalas-keleivis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 08:06
×