Humanistinė psichologija


Humanistinė psichologija. Humanistinės psichologijos tikslas. Humanistinės psichologijos pradininkas. Rodžersas apibrėžė tokias potencialo realizacijos siekiančio žmogaus savybes. "Gerą gyvenimą" bei jo siekiantį žmogų apibrėžiantys aspektai turi pasekmių. Terapija. Vienas ryškesnių humanistinės psichologijos atstovų. Maslou sukūrė poreikių hierarchijos piramidę. Terapija. Kiekvienas atstovų sukūrė savo teoriją, tačiau šiai krypčiai bendri yra šie teiginiai. Požiūris į žmogaus prigimtį. Vidinės asmenybės dvasinės prigimties išsiskleidimas. Humanistinis požiūris į ugdymą. Humanistinės krypties vertinimas. Humanistai sulaukė kritikos.

Augantis atvirumas naujoms patirtims; egzistencinis gyvenimo būdas; pasitikėjimas savimi.

Pasirinkimo laisvė; kūrybiškumas; patikimumas, savarankiškumas ir konstruktyvumas; pilnas, gyvybingas gyvenimas.

Terapeutas, kurio asmenybė yra harmoninga ir integruota. Terapeuto besąlyginis pozityvus dėmesys klientui. Empatija klientui. Empatijos ir besąlyginio pozityvaus dėmesio perdavimas klientui.

Humanistinės psichologijos tiesas šiandien patvirtina psichoterapinio darbo, pagrįsto geštaltinės psichologijos principais, ir psichosintezės, kaip praktinės humanistinės psichologijos srities, patirtis.

  • MS PowerPoint 440 KB
  • 2016 m.
  • 24 puslapiai (635 žodžiai)
  • Beatričė
  • Humanistinė psichologija
    10 - 1 balsai (-ų)
Humanistinė psichologija. (2015 m. Balandžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/humanistine-psichologija.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 23 d. 16:34
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo