Humanistinės – egzistencinės teorijų idėjų taikymas socialinio darbo praktikoje


Įvadas. Humanistinis ryšys su socialiniu darbu. Egzistiancializmo ryšys su socialiniu darbu. Humanistinės psichologijos idėjos apie asmenybės raidą. Abraham Maslow teorijos apie žmogaus saviraišką. Carlo Rogerso požiūris nukreiptas į asmenį. Socialiniai darbuotojai. Išvados.

Humanistinės- egzistencinės teorijos yra vienos iš dažniausiai taikomų socialinių problemų sprendimo modelių.

Būties psichologijos objektas- žmogaus gyvenimo prasmės ir tikslų ieškojimas, valios ir meilės, atsakomybės problema, kančios, vienatvės bei kiti žmogaus laisvę ribojantys dalykai.

Būties psichologija rutuliojasi kartu su asmeniško psichoterapinio darbo patirtimi, matant viso, kas vyksta, negrįžtamumą ir nepakartojamumą. Būtis- tai ne vieta, kur žmogus gyvena, bet tik egzistencinis taškas tą akimirką. Yra momentas, kai žmogus nustoja egzistuoti. Tą jis gali suprasti ir įsisąmoninti.

Taigi humanistinė psichologija pripažįsta spontanišką asmenybės raidą, kai pozityvi žmogaus prigimtis savaime skleidžiasi per autentiško būvimo savimi akimirkas, tarsi sustojant ir bandant įsisąmoninti, kas manyje vyksta.

Vienos iš dažniausiai socialiniame darbe taikomų modelių yra egzistencinės- humanistinės teorijos;

Abraham Maslow sudarė žmogaus poreikių hierarchiją, kurioje teigiama, kad svarbiausia įgyvendinti šiuos poreikius: fiziologinius, saugumo, meilės ir priklausomybės, pagarbos ir pripažinimo, saviaktualizacijos.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2013 m.
  • 13 puslapių (2654 žodžiai)
  • Universitetas
  • Humanistinės – egzistencinės teorijų idėjų taikymas socialinio darbo praktikoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Humanistinės – egzistencinės teorijų idėjų taikymas socialinio darbo praktikoje. (2013 m. Birželio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/humanistines--egzistencines-teoriju-ideju-taikymas-socialinio-darbo-praktikoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 15:28
×