Humanistinės socialinio darbo teorijos taikymas


Socialinės vertybės. Humanistinė perspektyva. Maslow ir žmogaus reikmių hierarchija. Rogers asmeninės raidos teorija. Praktinė reikšmė.

Socialinio darbuotojo etikos kodeksas susijęs su jo profesine veikla.Socialinio darbuotojo etiką apibūdina vertybių ir moralės normų sistema, reguliuojanti jo santykius su kitais žmonėmis, valstybinėmis ir visuomeninėmis organizacijomis, su visuomene apskritai.

Humanizavimas – humanistinių idėjų, pažiurų ir įsitikinimų, persmelktų humanizmu, paskleidimas ir įtvirtinimas visuomeniniame gyvenime.Socialinio darbuotojo etikos pagrindą sudaro šie moralės principai ir normos:

Socialinio darbuotojo etinė veikla išplečia socialinių tarnybų pareigų vykdymą.Būtina atkreipti dėmesį į socialinio darbuotojo moralinę kultūrą, kurią sudaro tam tikrų tarpusavyje susijusių elementų sistema. Sąlyginai ji apima:

Etinio mąstymo kultūra suteikia orientyrus spręsti protinio ir intuityvaus momento tarpusavio ryšio problemas, priimant moraliai pateisinamus sprendimus. Ji neneigia sveiko proto, kuriam neprieštarauja moralinis naivumas ir moralinė intuicija, t. y. Nesąmoningas tiesos, teisingumo, to ar kito elgesio jausmas.Drauge ji sergsti nuo vienpusiškumo, individualios gyvenimo patirties siaurumo, svarstomojo pobūdžio moralinio mąstymo ribotumo sudėtingose situacijose.Etinio mąstymo kriterijus yra teorinis žmogaus gebėjimas spręsti iškylančias jam problemas, teisingai analizuoti veiklos sunkumų situaciją.

Etinio mąstymo kultūra susideda iš:

Šie trys elementai sudaro šio mąstymo esmę.Etinio mąstymo kultūros ugdymas priklauso nuo būsimo specialisto asmenybės apsisprendimo.

Egzistuoja egoistinis apsisprendimas, kurio raida veda prie korumpuoto bendravimo. Čia žmogus galvoja apie save ir savo draugus;taip pat veda prie biurokratinio stiliaus, nes šis asmenybės tipas nekūrybiškai dirba ir vykdo tai, ką liepia viršininkas.

Tačiau egzistuoja ir socialiai orientuotas apsisprendimas, vedantis prie kūrybiško bendravimo. Čia pasirinktinai, tačiau humaniškai asmenybė iškelia visuomeninį ar asmeninį kitų žmonių interesą. Tikro socialinio darbuotojo profesionalo etinio mąstymo kultūra pasireiškia ir optimaliai suderinant visuomeninio, ir asmeninio, kūrybiško ir įprasto elgesio momentus, taip pat taikant veiksmingas intelektualias priemones priimant moralinius sprendimus įvairiose situacijose dėl vadinamųjų moralinių dilemų, kurios daugeliui socialinių darbuotojų yra jų profesinės veiklos pamatas.

Socialinės vertybės – daugiau ar mažiau visuotinai pripažinti elgesio standartai, t. y. Pripažinti visuomenės ar socialinės grupės įsitikinimai dėl tikslų, kuriuos būtina pasiekti, ir tų pagrindinių kelių ir priemonių, kurie veda į šiuos tikslus. S. v. – tai svarbiausias kultūros socialinio reguliavimo elementas, užtikrinantis bendrą strateginę tokio reguliavimo liniją. S. v. Pagrindu kuriamos socialinės normos ( laisvė, lygybė, brolybė, taika, garbė, socialinis teisingumas, pilietinė pareiga ir kt.).

  • Microsoft Word 126 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1932 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lina
  • Humanistinės socialinio darbo teorijos taikymas
    10 - 4 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Humanistinės socialinio darbo teorijos taikymas. (2015 m. Gegužės 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/humanistines-socialinio-darbo-teorijos-taikymas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 18 d. 07:40
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo