Humanizmas Žmoniškumas kaip vienijanti vertybė


Žmoniškumas kaip vienijanti vertybė. Prometėjiška asmenybė. Nemesidės ranka. Epochos kontekstas. Jonas Biliūnas. Novelėje Lazda “. Marcinkevičiaus dramoje Mažvydas “. Savickio novelėje Kova “. Istorinis kontekstas. Ezopo kalba. Ariadnės siūlas. Justinas Marcinkevičius. Dramos Mažvydas “. Biliūno novelėje Ubagas “. Biblinis kontekstas. Su skydu ar ant skydo. Maironio eilėraštyje Lietuva brangi “. Dovydas prieš Galijotą “. Kūltūros srovės kontekstas. Ikaro skrydis. Apučio novelėje Vakarėjant gražios dobilienos “. Damoklo kardas. Balio Sruogos. Romane Dievų miškas “.

Balio Sruogos kūryba išskiria gausia humoro formų įvairove. Groteska, ironija, satyra, sarkazmas- šiomis humoro formos romane „Dievų miškas“ pašiepiama nužmoginanti sistema: nuolatinis badas ir šaltis žmonių prigrūstuose barakuose, antisanitariška buitis, sekinančios ligos, dažnos epidemijos, atšiauri gamta, fizinis ir moralinis tyčiojimasis. Lageryje gyvenusios įvairios tautos ir skirtingo mąstymo ar nusikalstamumo žmonės kūrė glaudžius tarpusavio santykius. Pavyzdžiui, kūrinio pasakotojo draugas Jonas nepaliko bejėgio savo draugo kelionėje į kitą lagerį. Pats neturėdamas jėgų, alkanas ir sušalęs nešė draugą, kad tik jo neprarastų.

  • Lietuvių kalba Konspektas
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2014 m.
  • 2 puslapiai (745 žodžiai)
  • Danielius
  • Humanizmas Žmoniškumas kaip vienijanti vertybė
    10 - 2 balsai (-ų)
Humanizmas Žmoniškumas kaip vienijanti vertybė. (2014 m. Gruodžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/humanizmas-zmoniskumas-kaip-vienijanti-vertybe.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 03:32
×