Humoras lietuvių liaudies dainose


Įvadas. Humoristinės – didaktinės dainos. Humoras vestuvinėse dainose. Linksmos vaikiškos dainelės. Išvados. Priedai. Literatūra.

Linksmiausią dainų grupę sudaro humoristinės – didaktinės dainos. Tai dainos skirtos ką nors pašiepti ar net pamokyti. Jos atliko netik pajuokiančią, bet ir pamokančią funkcijas.

Dainos apie girtuoklystę – viena iš gausiausių humoristinių dainų teminių grupių. Pati gėrimo, girtuoklio bernelio tema būdinga ir senosioms liaudies dainoms. Šeimos darnos temos dainos daug plačiau pristato girtavimą, apmasto jo priežastis, parodo išplitimo mastą ir jį smerkia.

Humoristinėms – didaktinėms dainoms apie girtuoklystę ypač būdingos kelios pasikartojančios temos ir motyvai. Nepiktas pasijuokimas iš girtuoklių rodo tvirtas ir aiškias kaimo bendruomenės nuostatas, suformuotas egzistavusių bendravimo ir elgesio normų. Dainininko akiratin pirmiausia pakliūna girtuoklio išvaizda, elgsena, buitis. Girtuoklio portretas priklauso nuo humoristinio ar didaktinio vaizdavimo būdo.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2014 m.
  • 9 puslapiai (1721 žodžiai)
  • Giedrė
  • Humoras lietuvių liaudies dainose
    10 - 4 balsai (-ų)
Humoras lietuvių liaudies dainose. (2014 m. Lapkričio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/humoras-lietuviu-liaudies-dainose.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 13:22
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo