Hundertwasser architektūros filosofija ir jos pasekėjai


Hundertwasser. Hundertwasser. architektūros. filosofija.  . HUNDERTWASSER. (tikrasis vardas - Friedrich Stowasser, gyv. Hundertwasser siekė kurti architektūrą, tinkamesnę gamtai ir žmonėms. Pelėsių manifestas. prieš racionalizmą architektūroje (1958/1959/1964). Tiesi linija bedieviška.  . Hundertwasser teigimu, derami šiuolaikinės architektūros pavyzdžiai yra šie. Langų diktatūra ir langų teisės (1990). Naujuose administraciniuose, bankų, ligoninių ir mokyklų pastatuose tai tapo nepakenčiama.  . Nėra blogio gamtoje. Yra tik žmogaus blogis (1990). Hundertwasser. filosofijos atgarsiai. architektų kūryboje. Pastato stogo. apželdinimas. Namas duobėje (pit-house). Spiralinio plano pastatai.


buvo svajingas ir atsakingas kūrėjas. Jis mobilizavo savo meninę jėgą, kad paskleistų žinią apie gyvenimą harmonijoje su gamta ir asmeniniu kūrybiškumu. Šis menininkas – nekonformistinio gyvenimo būdo simbolinė figūra, aplinkos apsaugos pradininkas, savarankiškos alternatyvios egzistencijos ambasadorius, architektūros “gydytojas”.

Hundertwasser siekė kurti architektūrą, tinkamesnę gamtai ir žmonėms, sunaikinti monotoniją, griežtą tvarką ir naudoti organiškas, netaisyklingas formas. Jo įsitikinumu, estetika, gyvenimas ir menas privalo būti harmoningi su gamta.Hundertwasser teigė, kad progresas yra regresija, o retrogresija tampa progresu. Rojus egzistuoja, bet žmonės patys jį naikina. Hundertwasser norėjo parodyti, kad turėti rojų žemėje yra paprasta. Jis retoriškai klausė, kodėl žmogus negali daryti to, kas būtina - kaip gėlė. Spalvingumas, gausa, įvairovė visada yra geriau nei pilka vidutinybė ir vienodumas. Tik tie, kurie mąsto ir gyvena kūrybiškai, išgyvens šiame pasaulyje ir po jo. Žmogus turėtų gyventi tarsi karo sąlygomis, būti atsargus, mąstyti savarankiškai, nesišvaistyti aklai, kreipti savo mintis į tai, kad viskas pasaulyje sukasi ratu, kad tikra laimė visiškai nepriklauso nuo pasaulietinės gerovės ir produktyvumo. Hundertwasser norėjo būti žinomas kaip vegetacijos magas.Hundertwasser buvo be galo ištikimas savo filosofijai: jis buvo palaidotas pagal savo pageidavimą kaip žmogus-humusas: nuogas, be karsto, nuosavoje žemėje po medžiu, kad taptų šiam trąša.

  • MS PowerPoint 15176 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 29 puslapiai (1414 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rita
  • Hundertwasser architektūros filosofija ir jos pasekėjai
    10 - 2 balsai (-ų)
Hundertwasser architektūros filosofija ir jos pasekėjai. (2017 m. Gruodžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/hundertwasser-architekturos-filosofija-ir-jos-pasekejai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 15:20
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo