Hyzaar


Bendrosios praktikos slaugos studijų programa farmakologija savarankiškas darbas užduotis nr. Darbo užduotis. Darbo tikslas. Analizė. Sudėtis. Vaisto sudedamosios dalies vaistų grupė. Veikimo mechanizmas. Situacija Nr. Vaistų grupės. Vaistų sąveikos ir nepageidaujamos reakcijos Vaistas Kartu vartojamas vaistas ar vaistų grupė. Literatūros sąrašas.

Hyzaar yra skirtas arterinei hipertenzijai (didelio kraujospūdžio ligai) gydyti. Šis kombinuotas preparatas skirtas pacientams, normalizavusiems kraujospūdį tokiomis pat losartano ir hidrochlorotiazido dozėmis.

2. Saridonas (Saridon) yra silpnas metilksantinų grupės psichostimuliatorius ir taip pat pagal į jį įeinančių vaistų sudėtį priklauso nenarkotinių analgetikų grupei.

1.Propranolis- tai neselektyvusis vaistas, blokuojantis β1 ir β2 adrenoreceptorius. Mažina širdies susitraukimų dažnį ir jėgą, mažina AKS.

2.Saridonas- į jo sudėtį įeina: paracetamolis, propifenaronas ir kofeinas.

Paracetamolis- nenarkotinių analgetikų sukeliami ¾ farmakologiniai poveikiai aiškinami šios grupės preparatų gebėjimu slopinti uždegimo mediatorių prostaglandinų sintezę. Paracetamolis priklauso tradiciniams NVNU, kurie slopina ir COX-1 ir COX-2 bei sutrikdo PG sintezę. PG biosintezė vyksta organizmo ląstelėse iš riebiosios arachidono rūgšties, veikiant fermentui ciklooksigenazei.

Coffeinum- 1. Metilksantinai slopina ląstelių fermentą fosfodiesterazę, kuri ardo ciklinį

adenozinomonofosfatą (cAMF). Dėl to didėja antrinio mediatoriaus cAMF koncentracija ląstelėse ir atitinkamai kinta ląstelių funkcijos: plečiasi bronchų ir kraujagyslių lygieji raumenys,

stimuliuojama širdies veikla ir kt. cAMF padaugėja ir stimuliuojant β adrenoreceptorius. Taigi,

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1005 žodžiai)
  • Kolegija
  • Katazyna
  • Hyzaar
    10 - 6 balsai (-ų)
Hyzaar. (2015 m. Rugsėjo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/hyzaar.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 02 d. 15:50
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo