Į Bankoką per 40 dienų (knygos analizė)


Kelionės pradžia. Kelionė per rusiją. Kazachstanas. Kinija. Laosas. Tailandas – bankokas.


Knygos autorius yra Saulius Paukštys. Knyga vadinasi į Bankoką per 40 dienų. Knyga išleista 2014 m. Knyga yra pateikta kaip dienoraštis ir kelionės ataskaita. Knygos autorius yra gimęs 1964 m.- fotografas, publicistas, menininkas ir ryškiausias postmodernizmo Lietuvos fotografijoje atstovų. Jis yra surengęs personalinių parodų Lietuvoje, Amerikoje, Kanadoje, Lenkijoje, Olandijoje ir kitose šalyse. Knygoje pasakojama kaip per septynias šalis pervažiavę motociklininkų ir dviem automobiliais juos lydėjusių draugų kompanija pravažiavo keturiolika tūkstančių kilometrų. Jie važiavo iš Lietuvos per Latviją, Rusiją, Kazachstaną, Kiniją, Laosą, iki Tailando sostinės Bankoko. Per šią kelionę juos lydi įvairiausi nutikimai, nuotykiai, ir aibė įspūdžių. Žygis truko apie 2 mėnesius, iš per šį laiką buvo pamatyta įvairiausi kraštovaizdžiai, žmonės, miestai, ežerai, upės, dykumos, džiunglės, kalnai ir slėniai. Šioje knygoje bandoma pateikti ką išgyveno į Bankoką važiavę žmonės, kokie jų įspūdžiai ir istorijos. Pažymėdami Stepono Dariaus ir Stasio Girėno aštuoniasdešimtmetį jie išsiruošė į ilgą kelionę, į Tailando sostinę Bankoką.

Knygos autorius su draugų kompanija pažymėdami Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio aštuoniasdešimtmetį išsiruošia į kelionę. Autorius išsiruošė į tokią ilgą kelionę pirmą kartą. Kelionės pradžia buvo Vilniuje. Jie ruošėsi keliauti motociklais ir automobiliais. Pagal planą kelionė turėjo trukti 2 mėnesius. Visa draugų kompanija susitinka prie degalinės esančios prie Santariškių žiedo. Juos atlydėjo giminės, artimieji ir draugai. Visi nusifotografuoja, nusifilmuoja ir atsisveikindami išvyksta. Du mėnesiai nežinios. Susigraudinusi „brigada „ išvyksta į išsvajotąją kelionę į Bankoką. Lietuvos keliai pažystami ir išvažinėti, tad daug įdomaus čia nebuvo tikimasi pamatyti. Pirmą kartą stabtelėdami Utenoje , prie jų prisijungia dar vienas draugas Sigitas. Degalinėje pasivaišina kava ir važiuoja toliau. Automobiliai ir motociklai kartu vežasi ir Lietuvos trispalves. Kelionės pradžia buvo rami ir nuotaikinga. Pravažiavę Lietuvą ir atvykę į Latviją labai nenustebo, nes Latvijos kraštovaizdis panašus į Lietuvos. Bet Latvijos keliai prastesni. Pervažiavę Latvijos kaimelius, miestelius ir plynlaukius, privažiavo Rezeknės miestelį. Čia Rezeknėje, penkiaaukščiai, triaukščiai ir pramoniniai pastatai, šiek tiek apleisti ir apgriuvę. Parke sėdintys senukai kaip susitarę nuseka motociklininkus. Knygos pradžioje aprašyta istorija yra įdomi ne tiek savo aprašomais gamtos vaizdais ar įspūdinga architektūra, bet įdomi savo jausmingumu ir atvirumu. Autorius atskleidžia kiekvieno emocijas ir nuotaikas. Knygos pradžia yra jų kelionės pradžia. Kiekvienas jaudinosi ir graudinosi prieš didžiąją kelionę į nežinią. Visi atsakingai ruošėsi, tarėsi ir tikėjosi patirti daug įspūdžių. Lietuva ir Latvija yra panašios savo kraštovaizdžiu ir kultūra, žmonėmis, ir net šiek tiek panašia kalba. Kadangi autorius su draugais jau ne kartą buvo pravažinėjęs Lietuvos kelius, ir aplankęs Lietuvos vietoves, bei pamatęs Lietuvos gamtą, jo nenustebino kaimynė Latvija kuri yra labai panaši į Lietuvą. Nors Latvijos keliai ir prastesni, Lietuva gali didžiuotis savo geresniais keliais. Mano manymu Lietuva yra gražesnė vien tuo jog tai yra savas kraštas, kuriame gimėme ir užaugome, ir kalba čia yra suprantama ir kultūra , bei tradicijos labiausiai žinomos. Latvijoje esantis Rezeknės miestelis nedžiugino autoriaus ir jo draugų akių. Nes čia ganėtinai apleista ir varganai atrodanti vieta, kuri tikrai negalėjo sužavėti. Pramoniniai pastatai ir daugiaaukščiai namai yra įprastas vaizdas.

Toliau keliautojai suka link Rusijos. Bendrakeleiviai pripasakoja įvairiausių istorijų apie siautėjančius rusų milicininkus ir autoinspektorius. Tad privažiavę pasienio punktą Burački jiems buvo šiek tiek nejauku.

  • Microsoft Word 39 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (5432 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gabriele
  • Į Bankoką per 40 dienų (knygos analizė)
    10 - 5 balsai (-ų)
Į Bankoką per 40 dienų (knygos analizė). (2016 m. Balandžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/i-bankoka-per-40-dienu-knygos-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 05:30
×