I-O įrenginiai klaviatūros ir jų technologijos


Pamokos uždaviniai. Klaviatūra. Klaviatūros istorija. Klaviatūrų tipai. 101 klavišo klaviatūra. 104 klavišų klaviatūra. Klavišų technologijos. Mechaniniai klavišai. Klavišai su putų polistirolu. Klavišai su gumos technologija. Kaip veikia klaviatūra? Klaviatūros klavišų matrica. Klaviatūrų sąsajos. Sąsajos ir jungčių kontaktų išdėstymai. Kaip mums sekėsi? Sėkmės darbe!

Naudodamiesi teorine medžiaga, sužinosite kokie yra klaviatūrų tipai, kokia jų paskirtis. Susipažinsite su klaviatūros klavišų technologijomis, klaviatūros veikimo principu. Kaip mums sekėsi? — Testas.

QWERTY išdėstymas sukurtas 1870 m. Juo naudojamės iki šiol.

Klaviatūrų tipai: 83 mygtukų PC ir XT klaviatūra; 84 mygtukų AT klaviatūra; 101 mygtuko; 104 mygtukų (Windows klaviatūra).

Visos naujos sistemos šiandien naudoja 101 ir 104 mygtukų klaviatūras.

Klaviatūra, turinti 101 klavišą, skirstoma į keturias sritis: Rašymo sritį; Skaitinę sritį; Kursoriaus ir vaizdo kontroliavimo sritis; Funkcines sritis.

1986 m. IBM pristatė klaviatūrą su 101 klavišu. Ši klaviatūra buvo skirta XT ir AT asmeninio kompiuterio modeliams. Kitos kompanijos netrukus pradėjo kopijuoti šios klaviatūros tipą, kuris tapo PC sistemų standartu iki tol, kol 1995 m. buvo pristatyta 104 klavišų Windows klaviatūra.

Išleidus Windows 95 operacinę sistemą, buvo pristatyta 104 klavišų klaviatūra. Ši klaviatūra turi du papildomus Windows ir vieną taikymo mygtukus. Paspaudus vieną iš Windows mygtukų atsiveria „Windows start meniu“. Paspaudus taikymo mygtuką imituojamas dešinio pelės mygtuko paspaudimas. WIN mygtukas gali būti kombinuojamas su kitais raidiniais mygtukais ir iškviečiamos makro komandos. Pavyzdžiui paspaudus WIN+E atsiveria bylų naršyklė.

Labiausiai paplitusios klaviatūros klavišų technologijos yra šios: mechaninės; putų polistirolo; guminės; membraninės.

Mechaniniai klavišai buvo naudojami senesnėse klaviatūrose. Klavišai turėjo puikų grįžtamą mechanizmą, kurį sudarė metalinis gnybtas.

  • Informatika Skaidrės
  • MS PowerPoint 3401 KB
  • 2016 m.
  • 20 puslapių (840 žodžiai)
  • Aurimas
  • I-O įrenginiai klaviatūros ir jų technologijos
    10 - 6 balsai (-ų)
I-O įrenginiai klaviatūros ir jų technologijos. (2014 m. Gruodžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/i-o-irenginiai-klaviaturos-ir-ju-technologijos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 15:13
×