Į unesco kultūros paveldo sąrašą šiais metais įtrauktos lietuviškos sutartinės


I unesco kulturos paveldo sarasa itrauktos lietuviskos sutartines. Sutartinės itrauktos i unesco. I unesco kulturos paveldo sarasa itrauktos lietuvos nacionalinis parkas. Tarmiu reikšmė unesco paveldui. Unesco lietuviskos sutartines kalba. Tarmes itrauktos i unesco. Planas į unesco kultūros paveldo sąrašą šiais metais įtrauktas lietuviškos sutartinės. Unesco lietuvių polifoninės dainos sutartinės. Lietuviskos sutartines unesco. Kokio regiono dainos itrauktos i unesco nematerialu pavelda.

Į unesco kultūros paveldo sąrašą šiais metais įtrauktos lietuviškos sutartinės

Šiandien sieksiu atskleisti lietuviškų sutartinių unikalumą ir jų vertę.

2010 metais lapkričio 16 dieną lietuvių polifoninės dainos – sutartinės įtrauktos į Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos – UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašą. Kuo gi ypatingos šios dainos, sužavėjusios didžiulės pasaulinės organizacijos narius?

Pirmiausia norėčiau pristatyti UNESCO organizaciją. Tai Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija, įkurta Jungtinėse Tautose 1945 metais. UNESCO priklauso daugiau nei 180 valstybių, tarp jų ir Lietuva. Svarbi organizacijos misija – palaikyti pasaulio paveldo sąrašą. Šiame sąraše įtrauktos svarbios istorinės ar gamtinės vietos, kurių išsaugojimas yra svarbus visam pasauliui. Į šį sąrašą įtraukti ir Lietuvos objektai: Kernavės archeologinė vietovė, Kuršių Nerija, Vilniaus senamiestis, Struvės geodezinis lankas, Dainų šventės tradicija, Kryždirbystė ir kryžių simbolika, o dabar ir sutartinės. UNESCO tikslas – skatinti tarpkultūrinį dialogą ir pagarbą kultūrų įvairovei. Kaip jau minėjau, į šios pasaulinės organizacijos paveldo sąrašą yra įtrauktos ir lietuviškos sutartinės. Todėl dabar norėčiau išsamiau papasakoti apie jas.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 10 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (914 žodžiai)
  • Mokykla
  • Kristina
  • Į unesco kultūros paveldo sąrašą šiais metais įtrauktos lietuviškos sutartinės
    10 - 1 balsai (-ų)
Į unesco kultūros paveldo sąrašą šiais metais įtrauktos lietuviškos sutartinės. (2012 m. Spalio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/i-unesco-kulturos-paveldo-sarasa-siais-metais-itrauktos-lietuviskos-sutartines.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 06:07
×