IA grupės metalai ir jų junginiai


1a grupes metalu junginiai. 1a grupes metalu radimas.

IA grupės metalai ir jų junginiai. Metalų gavimo būdai ir radimas gamtoje. Kalis gaunamas iš. Fizinės savybės. Cheminės savybės. Metalai reaguoja su vandeniu energingai, susidariusios vandenilio dujos gali užsidegti. Metalų panaudojimas. NATRIS. Lydinys su švinu guolių gamyboje. RUBIDIS. Naudojamas specialaus stiklo gamybai. Oksidai. Savybės. Reaguoja su rūgštimis, susidaro druska ir vanduo. Hidroksidai. Reaguoja su rūgštimis. Druskos. Tirpios druskos vandenyje pilnai skyla į jonus. Tik tirpios druskos reaguoja su šarmais, jeigu susidaro dujos, nuosėdos arba silpnas elektrolitas. Metalų reikšmė žmogui. Kalis reikalingas vandens balansui palaikyti pagerina augalų krūmijimąsi, sėklų daigumą, derlingumą.

KALISGaunamas iš KCl arba KOH. Arba: KCl(aq) + Na(k) → NaCl(aq) + K(k)Gamtoje populiarus K izotopas.RUBIDISGaunamas perdirbant karnalitą į kalio junginius.Randamas granito, kalkių ir kitų gruntų pavyzdžiuose.Taip pat jūros bei žemės augaluose ir gyvuose organizmuose.CEZIS Susidaro gaminant atominę energiją.FRANCISYra labai trumpai gyvuojantis radioaktyvus elementas.

Šarminiai metalai reaguoja su vandeniliu, halogenais, azotu. Visi reaguoja su S, deguonimi, rūgštimis. Aktyvūs ore – užsidega. Reaguojant su vandeniliu, išsiskiria daug šilumos, todėl gali sprogti.

Reaguoja su nemetalais, chlore užsidega savaime: 2Na(k) + Cl2(d) → 2NaCl(k) 2. Kaitinami reaguoja su siera: 2Na(k) + S(k) → Na2S(k) 3. Kaitinami reaguoja su vandeniliu : 2Na(k) + H2(d) → 2NaH(k).

LITIS Aušinimo medžiaga branduoliniuose reaktoriuose. Naudojamas galvaninių elementų gamybai. Li, Al, Mg lydinys naudojamas lėktuvų gamybai.

NATRISLydinys su švinu guolių gamyboje. Naudojamas natrio lempoms ir kaip šaldiklis atominėse elektrinėse. Valgomojoje Druskoje.KALISAušinimo medžiaga branduoliniuose reaktoriuose ( lydinys su natriu).

  • Chemija Skaidrės
  • MS PowerPoint 516 KB
  • 2014 m.
  • 19 puslapių (510 žodžiai)
  • Radvilė
  • IA grupės metalai ir jų junginiai
    10 - 3 balsai (-ų)
IA grupės metalai ir jų junginiai. (2014 m. Gegužės 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/ia-grupes-metalai-ir-ju-junginiai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 14:30
×