IA grupės metalai: paplitimas, fizikinės ir cheminės savybės, panaudojimas


IA grupės metalai. IA grupės metalų savybės. Vandenilis (HPaplitimas gamtoje. Fizikinės savybės. Panaudojimas. Litis (LiPaplitimas gamoje. Fizikinės savybės. Panaudojimas. Natris (NaPaplitimas gamtoje. Fizikinės savybės. Panaudojimas. Kalis (KPaplitimas gamtoje. Fizikinės savybės. Panaudojimas. Rubidis (RbPaplitimas gamtoje. Fizikinės savybės. Panaudojimas. Cezis (CsPaplitimas gamtoje. Fizikinės savybės. Panaudojimas. Francis (FrPaplitimas gamtoje. Fizikinės savybės. Panaudojimas.


Labai lengvi metalai Geri elektros ir šilumos laidininkai Yra pakankamai minkšti, kad juos būtų galima perpjauti peiliu Gali sprogti kontakte su oru ir ypač su vandeniu Sidabrinės ir baltos spalvos.

Naudojamas keramikos dirbiniams, stiklo gamybai bei galvaniniams elementams. Jo lydiniai naudojami lėktuvų gamybai.

Naudojamas fejerverkų gamyboje, fejerverkams suteikia violetinę spalvvą Dažnai sutinkamas elementas lazerių gamyboje Naudojamas garo turbinoms Specialaus stiklo gamybai.

Naudojamas naftos išgavimo industrijoje Lydiniai taikomi fototerapijoje Naudojamas fotoelementuose.

Kadangi francis yra labai radioaktyvus jo gamtoje yra labai mažai.

Francis- radioaktyvusis, greitai skylantis elementas. Jis turi lankstų ir lygiavertį svorį iš bet kurio elemento ir yra labiausiai nestabilus.

Kadangi yra labai radioaktyvus bei nestabilus elementas, beveik nenaudojamas praktikoje Kartais naudojamas tyrinėti atomo sandarą.

  • MS PowerPoint 2000 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 32 puslapiai (479 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Evelina
  • IA grupės metalai: paplitimas, fizikinės ir cheminės savybės, panaudojimas
    10 - 3 balsai (-ų)
IA grupės metalai: paplitimas, fizikinės ir cheminės savybės, panaudojimas. (2019 m. Sausio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/ia-grupes-metalai-paplitimas-fizikines-ir-chemines-savybes-panaudojimas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 24 d. 19:49
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo