Idarbinimas ir darbo rinka Lietuvoje


Idarbinimas referatas. "darbo rinka lietuvoje". Idarbinimo rinka. Darbo rinka kursinis. Kodėl svarbu žinoti savo pareigas darbe.

Įvadas. Lietuvos darbo rinkos struktūra. Įdarbinimo garantijos. Darbuotojų diskriminacija lietuvoje. Darbo sutarties pasirašymas. Atleidimas iš darbo. Darbuotojų teisės. Darbuotojų pareigos. Interviu. Analizė, įvertinimas ir apibendrinimas surinktos informacijos. Literatūra.

Mano darbo tema – „ Darbuotojų tesės ir pareigos“ . Nagrinėdama šią pasirinktą savo temą aš atradau tikrai labai daug ir ydomių dalykų. Sužinojau apie įdarbinimo garantijas, minimalią darbuotojų diskriminaciją Lietuvoje, darbo sutarties pasirašymą, atleidimo iš darbo pateisinamas ir nepateisinamas priežastis, apie darbuotojų teises ir pareigas, ir žinoma, kaip viso savo darbo kulminaciją atlikau interviu iš trijų žmonių.

Kai aš gavau interviu, tai man visai nenorom pradėjo pirštis tokia nuomonė, kad darbuotojai maždaug žino tik savo pareigas, o teisę mažai kuris. Gal būt tai viršenybių klaida? Visi mano apklaustieji tvirtino, kad svarbiausia jiems yra darbas ir jų pareigos. Taip pat daugelis tvirtino, kad darbe yra svarbiausia atsakomybė, saugumo jausmas ir žinoti savo vietą darbe. Iš šio interviu išsiaiškinau, kad kiekvienam darbdaviui svarbu turėti punktualų, higienišką ir atidų kolektyvą. Juk to ir norisi kiekvienam vadovui priimančiam į darbą naują darbuotoją. Visi mano apklaustieji tvirtino, kad kiekvienas darbuotojas turi žinoti savo teises ir pareigas, tačiau šiandieniniame gyvenime atsitinka taip, kad darbuotojai savo pareigas labai gerai žino, bet savo teisių nelabai. Na bet reikia tikėtis, kad kuo toliau tuo labiau darbuotojai kovos dėl savo teisių.

Teorinėje dalyje pasistengiau išdėstyti kiek įmanoma daugiau informacijos apie visus dalykus susijusius su darbuotojais. Tai ir apie darbo sutartį, apie diskriminaciją ir galiausiai apie teises ir darbuotojų pareigas. Kurios yra labai aktualios šiai dienai.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (2293 žodžiai)
  • Anonimasss
  • Idarbinimas ir darbo rinka Lietuvoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Idarbinimas ir darbo rinka Lietuvoje. (2012 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/idarbinimas-ir-darbo-rinka-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 23:06
×