Įdarbinimo samprata ir institucijos


Idarbinimo savoka. Idarbinimo paslauga referatas. Lietuvos darbo birza samprata. Lietuvos darbo biržos samprata. Sąvoka darbingi asmenys. Dk 92str.. Įdarbinimo institucijos.

Įdarbinimo samprata. Lietuvos darbo birža. Kitos įdarbinimo institucijos. Lteratūros sąrašas. Valstybė pripažįsta lygiavertėmis ir visuomeniškai naudingomis visas užimtumo (darbo) formas (darbininko ar tarnautojo darbą, darbą namų ūkyje, verslininkystę, individualią darbinę veiklą, socialinį darbą bei paslaugas ir pan. ). Valstybės uždavinys – sudaryti sąlygas visiškam, produktyviam ir laisvai pasirenkamam asmenų užimtumui, kad būtų įgyvendinamos jų teisės į darbą.

Valstybė pripažįsta lygiavertėmis ir visuomeniškai naudingomis visas užimtumo (darbo) formas (darbininko ar tarnautojo darbą, darbą namų ūkyje, verslininkystę, individualią darbinę veiklą, socialinį darbą bei paslaugas ir pan. ). Valstybės uždavinys – sudaryti sąlygas visiškam, produktyviam ir laisvai pasirenkamam asmenų užimtumui, kad būtų įgyvendinamos jų teisės į darbą (g. Dambrauskienė, et. Al. , 2004).

Užimtumas – žmonių veikla, susijusi su jų asmeninių ir visuomeninių poreikių, neprieštaraujančių įstatymams, patenkinimu ir suteikianti jiems užmokestį ar darbines pajamas (p. A. Čiočys, 2008).

Atkūrus Lietuvoje nepriklausomybę, pradiniame darbo rinkos raidos etape, atsižvelgiant į šalies ekonomines galimybes ir pereinamojo laikotarpio ypatumus, buvo keliami tokie pagri1990 m. Gruodžio mėn. 13 d. Buvo priimtas Lietuvos respublikos gyventojų užimtumo įstatymas, kuriuo remiantis buvo sudarytos ekonominės, socialinės, ir teisinės prielaidos laisvai funkcionuoti darbo pasiūlai ir paklausai. Taip pat buvo įsteigta Lietuvos darbo birža ir teritorinės darbo biržos. Vėliau teisinė bazė buvo nuolat tobulinama, darbo kodekse naujai apibrėžiamos įdarbinimo, bedarbio sąvokos (g. Dambrauskienė, et. Al. , 2004).

Bedarbiais laikomi nedirbantys darbingo amžiaus darbingi asmenys, nesimokantys dieninėse mokymo įstaigose, neturintys pakankamų pragyvenimo lėšų, užsiregistravę gyvenamosios vietos teritorinėje darbo biržoje kaip ieškantys darbo ir pasirengę priimti pasiūlymą įsidarbinti arba mokytis profesijos. Bedarbiams teikiamų įdarbinimo paslaugų ir paramos formas bei tvarką nustato specialus įstatymas (dk, 91 str. ).

Bedarbiai, turintys ar galintys turėti sunkumų susirasti darbą dėl nepakankamos kvalifikacijos ar darbo patirties, ilgalaikio nedarbo ar darbingumo praradimo, gali bū3) ilgalaikiai bedarbiai, kurių nedarbo trukmė nuo įsiregistravimo teritorinėje darbo biržoje dienos yra ilgesnė kaip dve6) asmenys, grįžę iš laisvės atėmimo vietų, kai laisvės atėmimo laikotarpis buvo ilgesnis kaip šeši mėnesiai.

7) profesinių, aukštesniųjų ir aukštųjų mokyklų absolventai, pradedantys darbo veiklą pagal specialybę (dk, 92 str, 1-2 d. ).

Motina ir tėvas, auginantys vaiką iki metų, ir asmenys, grįžę iš laisvės atėmimo vietų, laikomi darbo rinkoje papildomai remiamais bedarbiais, kai jie kreipiasi ne vėliau kaip per mėnesių laikotarpį nuo priežaščių, dėl kurių nedirbo, pasibaigimo (p. A. Čiočys, 2002).

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2011 m.
  • 9 puslapiai (2044 žodžiai)
  • Universitetas
  • Amanda
  • Įdarbinimo samprata ir institucijos
    10 - 1 balsai (-ų)
Įdarbinimo samprata ir institucijos. (2011 m. Vasario 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/idarbinimo-samprata-ir-institucijos.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 26 d. 22:56
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo