Idealaus valdovo portretas


Idealaus valdovo portretas. Esė.


Visi poetai pabrėžia, kaip svarbu valdovui būti narsiam ir atsakingam,dorovingam ir ištikimam savo valstybei, nes tik nuo jo priklauso visos valstybės ir visos tautos ateitis.

Šaltiniai, iš kurių paimta medžiaga šiam darbui, yra nevienodo pobūdžio. Vienas seniausiu šaltinių-Lietuvos metraščiai, kuris susideda iš Trumpojo metraščių sąvado, Viduriniojo sąvado ir Plačiojo metraščio sąvado, dar kitaip vadinamo Bychoveco kronika. Lietuvos metraščiai buvo parašyti senąja slavų kalba ir išversti į lietuvių kalbą ne tuo pačiu metu: „Bychoveco kronika“ -1971m. išvertė R. Jasas, o Trumpąji Lietuvos metraščių sąvadą išvertė A. Jovaišas 1996 metais. Lietuvos metraščių trumpasis sąvadas susideda iš XIV a. pab. – XV a. pr. Parašytų tekstų. Šis Lietuvos metraštis yra skiriamas į dvi dalis: pirmoji slaviška, kadangi joje yra pasakojama Kijevo Rusios istorija nuo pat senovės, o antroji dalis lietuviškoji, kur pasakojama Lietuvos istorija. Didžiausią dėmesį metraštininkas skiria Vytauto keliui į sostą ir jo valdymui, kurį išaukština iškilia panegirika aprašymui. Vytauto laikų LDK suvokiama kaip drauge su Maskvos Didžiąja Kunigaikštija rusų žemėse dominuojanti galybė. Panegirikoje skirtoje Vytautui rašoma, kad jis, Kęstučio sūnus yra visos rusų žemės valdovas ir žymiausias savo meto viešpatis. Ši informacija mums leidžia suprasti, kodėl Lietuvos metraštis pradedamas rašyti nuo Kijevo Rusios istorijos. Todėl kad, tuo metu Kijevo Rusios žemės priklausiusios Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei. Vis dėlto Trumpasis sąvadas nėra galutinai sutvarkytas, yra pasikartojimų, kurie minimi ir slaviškoje ir lietuviškoje dalyje. Tačiau Vytautas čia vaizduojamas kaip idealus valdovas.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1416 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agne
  • Idealaus valdovo portretas
    10 - 3 balsai (-ų)
Idealaus valdovo portretas. (2017 m. Gruodžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/idealaus-valdovo-portretas.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 24 d. 02:31
×