Idealus ir realus treneris


Trenerio savybes. Idealus treneris. Vadovavimo stilius. Trenerio ir sportininko. Trenerio asmenybė. Sportininkas ir treneris. Treneris darbas. Trenerio darbas. Rasinelis ideali seima. Referatas sportininkas.

Turėti idealų trenerį yra kiekvieno sportininko vienas iš didžiausių norų. Sportininkams reikia ne tik trenerio, kuris sugebėtų atrasti jų talentą, bet taip pat ir trenerio, kuris sugebėtų tą talentą vystyti, sugebėtų ir norėtų pažinti patį sportininką, taipogi palaikytų sportininko ar net ir visos komandos dvasinę būklę, gebėtų motyvuoti sportininkus ir lydėti juos, jų norima linkme. Šiame darbe norėčiau išvardinti pagrindines savybes, kurios yra būtinos, kad sporto pedagogas būtų idealus ir realus. Palyginsiu idealaus trenerio ir savo trenerio bruožus, savybes bei gebėjimus. Mano manymu treneris turėtų žinoti savo komandos bei kiekvieno auklėtinio silpnąsias bei stipriąsias puses. Sporto pedagogo sportinis meistriškumas. Sporto pedagogui būdingos asmenybės savybės. Idealaus trenerio gebėjimų rūšys. Idealaus trenerio mokėjimas planuoti darbą. Idealaus trenerio vadovavimo stiliai. Idealaus trenerio tarpasmeninių santykių sporto komandose gerinimas. Idealaus trenerio konfliktų įžvalgumas bei sprendimas.

Mano manymu treneris turėtų žinoti savo komandos bei tai yra kompleksas gebėjimų, kurie yra būtini sporto pedagogo darbui sėkmingai vykdyti. Meistriškas treneris privalo gebėti ne tik treniruoti savo auklėtinius, bet taipogi jis privalo ir gebėti organizuoti bei valdyti ugdymo procesą. Taipogi treneris turi gebėti visapusiškai optimizuoti šį darbo procesą, kad auklėjamam sportininkui įvykdžius iškeltus reikalavimus, būtų pasiekti kuo įmanoma geresni rezultatai per turėtą treniravimosi laikotarpį. Žinoma treneris turi gebėti organizuoti puikų kolektyvinį darbą, nes dažniausiai daugelis sportininkų būna komandose, o be komandinio organizuotumo nebus ir laimėjimų, pasiektų pergalių, juk yra sakoma: vienas lauke – ne karys , reikia komandinio darbo. Deja, bet turiu pripažinti, jog turėto trenerio negalėčiau įvertinti kaip labai aukšto meistriškumo, nes nors jis ir auklėjo mane bei mano draugus, subūrė mus į komandą, tačiau jis neiškeldavo mums griežtų reikalavimų, todėl užuot turėjęs rimtas treniruotes kasdien, aš bei mano draugai gaudavome paprasčiausias treniruotes su lėtomis ateities perspektyvomis. Žinoma būdavo ir treniruočių, kai treneris turėdavo laisvo laiko, tada jis užsiimdavo mūsų veikla ir tos treniruotės būdavo pačios geriausios, kokių tik galėtų norėti augantis sportininkas.

Pedagoginiam meistriškumui įgyti yra labai svarbios valios pastangos, kurių pagalba, taipogi ir įdėjus daug kruopštaus darbo yra įveikiami sunkumai, kurie iškyla pedagogo gyvenimo kelyje, taipogi reikia jau turimas žinias nuolatos atnaujinti ir sieti jas su praktinėmis žiniomis.

Tačiau vien to neužtenka, idealus treneris apie sportininkus turi žinoti ne tik jų stiprybes ar silpnybes, treneris sportininką privalo pažinti kaip asmenybę, turi žinoti jo pomėgius, padėtį šeimoje, tik žinodamas šiuos dalykus treneris gali visapusiškai perprasti sportininką ir taip jį tobulinti, patarti jam. Mano treneris turėjo šias savybes. Bendrų užsiėmimų metu jis su mumis ne tik treniruodavosi, bet ir šnekėdavo apie įvairius dalykus, gyvenimiškus dalykus, jis žinojo ką mes mėgstame, kaip bendraujame, kaip mums sekėsi mokytis, ar kaip sutardavom su šeimos nariais, atsižvelgdamas į tai jis galėdavo mums patarti įvairiausiose gyvenimo situacijose ir žinoma padėdavo.

Norint būti idealiu treneriu, reikia pasiekti aukštą arba labai aukštą meistriškumo lygį.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2011 m.
  • 10 puslapių (2787 žodžiai)
  • Universitetas
  • Trs
  • Idealus ir realus treneris
    10 - 1 balsai (-ų)
Idealus ir realus treneris. (2011 m. Sausio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/idealus-ir-realus-treneris.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 11:57
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo