Idėjų generavimas


Idėjų generavimas. Taisyklės. Metodai. Mąstymo treniruotės. Kontroliniai klausimai (I). Kontroliniai klausimai (II). Kontroliniai klausimai (III). Skatinamoji medžiaga. Deriniai. Morfologinė analizė. Dirbtinis suderinimas. Laisvosios asociacijos (I). Laisvosios asociacijos (II). Analoginis mąstymas. Pratimai (I). Pratimai(II). Apverstas mąstymas. Taisyklių apvertimo žingsniai. Prielaidų apvertimas.

Pagrindinė taisyklė - susilaikykite nuo skubios nuomonės, t. y. vadovautis divergentiniu mąstymu; pagrindinė taisyklė - kiekybė gimdo kokybę, t. y. kuo labiau susilaikoma nuo vertinimo, tuo dau­giau idėjų gali gimti; pagrindinė taisyklė - kuo idėja beprotiškesnė, tuo geriau; pagrindinė taisyklė - darykite pertrauką spręsdami problemą, nes labai lengva taip pasinerti į procesą, kad patys to nesuvok­dami mūsų protai pavargsta ir trukdo laisvai mąstyti.

Deiviso (Davis) produkto tobulinimo galimų sprendimų kontrolinių klausimų sąrašas. Osborno idėjų skatinančių klausimų sąrašas, kuris paskatintų senąjį produktą ar paslaugą keisti nauju. Klientų kelionės schemos sudarymas yra visų kliento kelio­nės su produktu ar paslauga etapų žymėjimas, nuo pirmojo įsigijimo etapo iki išmetimo.

Vaidai Daiktai Žodžiai Visi šie 3 aspektai gali paskatinti kurti laisvas asociacijas apie idėjas ir pasiūlyti skirtingų požiūrių į verslo galimybę.

Morfologinė analizė (keturi dvejuose matmenyse, keturi +2, kubo siukiojimas); Dirbtinis suderinimas.

Pateikia struktūrinius metodus, skirtus užtik­rinti, kad sistemingai būtų atsižvelgiama i visus galimus rinkos, kokia ji yra dabar, aspektus. Tai puikus metodas pastebėti rinkos spragas ir generuoti idėjas, kaip patobulinti produktus bei paslau­gas.

Yra labiau provokuojantis dešiniojo smege­nų pusrutulio būdas priešpriešinti visiškai nesusijusius dalykus ir paskatinti visiškai naujas ir netikėtas kryptis.

Aasociacijos yra pats pagrindinis idėjų generavimo metodas, kai vie­na idėja naudojama kitai generuoti, o ši paskatina dar vieną ir taip toliau.

  • MS PowerPoint 949 KB
  • 2016 m.
  • 21 puslapis (689 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sviietka
  • Idėjų generavimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Idėjų generavimas. (2015 m. Vasario 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/ideju-generavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 13:54
×