Ideologijos, jų skirtumai ir vaidmens politikoje kitėjimas


Klaipėdos universitetas. Ideologijos , jų skirtumai ir vaidmens politikoje kitėjimas. Darbo tikslas –. Klasikinių ideologijų kilmės istorinės aplinkybės. Liberalizmas Liberalizmas . Konservatizmas Konservatizmas . Socializmas Socializmas . Nacionalizmas Nacionalizmas . Feminizmas – ideologinis naujadaras Feminizmas . Bandymas gyventi be ideologijų – „ visuomeninė nuomonė “ VN. Visuomeninė nuomonė VN. Ideologijos politikoje kitėjimas. Ideologijų vaidmuo , kuriant Lietuvos ateitį.

Darbo tikslas – išanalizuoti ideologijas, jų skirtumus ir vaidmens politikoje kitėjimą.

Koncentruočiausias dabarties pagrindinių ideologijų formavimosi metas buvo XVIII a. Žinoma, atskirų idėjų ištakos glūdėjo kur kas giliau istorijoje, tačiau sisteminės ideologinės pažiūros formavosi būtent minėtame laikotarpyje, o pagrindiniai šiuolaikinių ideologijų postulatai išsirutuliojo XIX a. viduryje.

Klasikinių ideologijų grupei priklauso liberalizmas, konservatizmas ir socializmas.

Liberalizmas atsirado kaip reakcija į feodalinius (asmeninius) žmogaus suvaržymus ir pažeminimą.

Lygiagrečiai formavosi ir konservatyvios pažiūros, tada gynusios feodalines tradicijas. Įsigalint kapitalizmui, jis ėmė ginti kapitalo normas.

Kylant kapitalizmui atsirado socializmas, kaip reakcija į naujas žmonių nelygybės apraiškas. Kapitalizmas suteikė asmeninę laisvę, bet įtvirtino ekonominę nelygybę.

Valstybė kuriama tam, kad gintų žmogaus teises, kad niekas nesikėsintų į jo turtą ir veiklos laisvę;

Nacionalizmas tampa radikaliu kai etninė grupė (tauta) neturi savo valstybingumo ir yra diskriminuojama (etniniu, ekonominiu ar kuriuo nors kitu požiūriu), tada tokios tautos nacionalizmas tampa agresyviu.

Liberalusis (kildina save iš XVIII-XIX a. sandūros laisvės ir lygybės siekų bumo);

Marksistinis (neomarksistinis) feminizmas (akcentuoja ekonominės ir socialinės nelygybės problemas);

Radikalusis feminizmas, teigia, kad moterys, pradedant vyrų seksualumu, yra eksploatuojamos.

Jeigu ideologija kaltinama išankstinių pažiūrų formatavimu, tai VN suteikiama natūralaus socialinio reiškinio prasmė. Atrodo, čia turime reikalą su paprastu reiškiniu: VN yra visuomenės nuomonė. Bet viskas paprasta tik iš pirmo žvilgsnio.

Iš tikrųjų VN konstruojama. Būtent konstruojama, kadangi tokia nuomonė pati savaime neegzistuoja. Žinomas XX a. antrosios pusės sociologas P. Bourdieu manė, kad VN apskritai neegzistuoja, o egzistuoja tik atskirų individų ar atskirų visuomenės segmentų nuomonės. Jis taip pat manė, kad gyventojų apklausų klausimuose jau užkoduoti tam tikri atsakymai; klausiamiesiems tam tikru būdu „sufleruojama“.

  • Politologija Referatas
  • Microsoft Word 29 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1380 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Ideologijos, jų skirtumai ir vaidmens politikoje kitėjimas
    10 - 7 balsai (-ų)
Ideologijos, jų skirtumai ir vaidmens politikoje kitėjimas. (2016 m. Sausio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/ideologijos-ju-skirtumai-ir-vaidmens-politikoje-kitejimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 06:37
×